Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy közös képviselő mi alapján...

Egy közös képviselő mi alapján állapítja meg a közös költség összegét?

Figyelt kérdés
Értem ezt arra,hogy ami a mi Társasházunkban meg lett állapítva négyzetméterenként,az jóval több mint más Társasházakban a környékünkön.Van erre valami szabályzat,vagy mi alapján számolják ezt ki?Például egy négyzetméter után 380 Ft,ez mi alapján jön ki?
2012. márc. 7. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Erre nézve a társasházi törvény ad rendelkezéseket. A törvény a négyzetméterhez igazodó közös költséget tekinti általánosnak,vagyis nálatok a jogaszabály szerinti rendszer működik,de ettől eltérően is meg lehet állapítani a közös költség számításának a módját. Ilyenkor a szervezeti és működési szabályzatot kell módosítani,ez pedig a közgyűlés hatásköre.
2012. márc. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké,idáig értem.DE ha a közös költségem(mondjuk az enyém)lehetne jóval kevesebb is,és én nem fogadtam el a közgyűlésen az állandó emelést,akkor mi a teendő? Egy 26 nm-es ingatlanom van,és most 8540 Ft a közös költségem.Körbe néztem ismerősök körében,és átlagban mindenhol jóval kevesebb.
2012. márc. 7. 12:45
 3/10 anonim ***** válasza:
És ebben benne van vmi más is? Pl a szemétszállítás, vagy vízdíj?
2012. márc. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a Közgyűlésen megszavazottak mindenkire érvényesek. Megteheted, hogy nemmel szavazol, de ha a többiek igennel, akkor ennyi.
2012. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű!

A közüzemi díjak adottak, az előző évhez kell viszonyítani, figyelembe véve az áremelkedést. A felújítási alap - gondolom ezt írhattad 380 Ft.-ban - már más dolog, ezt a közös képviselő javaslata alapján a közgyűlés határozza meg. Ez bármekkora összeg lehet, attól függ mi a célkitűzés a társasháznál, gondolok felújításra meg egyéb beruházásra. Nem tudom az a 380 Ft. négyzetméterenként összeg mi lehet, mert az nagyon magas, ez száz forint alatt szokott leni.

2012. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha tartalmazza a lakásod vízdíját is, akkor nem sok az amit írtál.
2012. márc. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt nem a közös képviselő állapítja meg, hanem a Közgyűlés szavaz róla.

Ha módosítani akarsz, napirendi pontként te is kérheted a felvételét a kérdésnek, és ha megszavazzák, akkor leszállítható.

(Persze a törvényi rendelkezések figyelembe vételével.)

2012. márc. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez tényleg sok,mi 70 négyzetméterre fizetünk 7 ezret. Hát nagyon nem tudsz mit tenni,próbáld meggyőzni a lakók többségét,hogy módosítani kell és lehet is a szabályzatot. Máshogy nem lehet megváltoztatni,csak ha a tulajdonosok akarják.
2012. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szemét,és a víz benne van.De semmiféle felújítási alap nálunk nincs,évek óta egy szög nincs a házba beverve,esik szét a ház olyan romos.A befolyt összegekből csak a kötelező kifizetni valók vannak rendezve.Víz csatorna,szemét,lift,biztosítás,közös képviselő pénze,könyvelő,azt hiszem más nincs is.Összesen 50 albetét van,amiből szép kis summa jön be havonta.
2012. márc. 7. 13:06
 10/10 anonim ***** válasza:
ha a szemét és víz benne van, akkor keveset fizetsz
2012. márc. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!