Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az eljárás menete a közös...

Mi az eljárás menete a közös képviselő leváltásának?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Össze kell hívni a közgyűlést és ott leváltani.
2012. febr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, a közgyűlés válthatja le, csak az lehet a bibi, hogy a közgyűlést általában a közös képviselő hívhatja össze. És lehet, hogy ő nem akarja, illetve ha esedékes amúgy a közgyűlés összehívása, akkor előfordulhat, hogy nem veszi napirendre a leváltást. Márpedig érvényesen csak arról lehet szavazni, ami szerepel a tulajdonosoknak írásban kiküldött meghívó napirendjén.


Ha a közös képviselő nem hívja össze a közgyűlést vagy a leváltását nem veszi napirendre, akkor a tulajdonosok a tulajdoni hányad szerint számított 10 %-a kezdeményezheti a közgyűlés összehívását ezzel a napirendi tárggyal, és ha ennek a közös képviselő 30 napon belül nem tesz eleget, ezt követően 15 napon belül a számvizsgáló bizottság, vagy a kezdeményezők vagy az általuk írásban meghatalmazott személy is összehívhatja a közgyűlést. És hát vigyázni kell, hogy szabályosan legyen lebonyolítva. A továbbiak a társasházi törvényben:


[link]

2012. febr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

HU!

Köszönöm szépen! Azt hiszem ezt még tanulmányozni kell, mielőtt lépünk!

2012. febr. 6. 19:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, meg nézegesd a neten is, biztos van, ahol egyszerűbb nyelven is le van írva, hogy hogy kell egy ilyen közgyűlést előkészíteni. Fontos, hogy minden be legyen tartva, mert ha nem, akkor érvénytelen lehet az egész leváltás.
2012. febr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

OK!

Köszönöm szépen!

Tudnál küldeni formanyomtatványokat hozzá? Jegyzőkönyv milyen legyen stb.

2012. febr. 6. 19:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Konkrétan nem foglalkoztam vele.
2012. febr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az jutott még eszembe, hogy ha neked ez gond, az új közös képviselő segíthet az előkészítésben és a lebonyolításban. Mert ha leváltotok valakit, akkor nyilván kell egy új, és újnak meg csak olyat érdemes választani, akinek már van rutinja. Ha nagyjából kialakult, hogy kire kéne leváltani, őket fel lehetne kérni arra, hogy segítsenek a közgyűlés előkészítésében. Lehetne olyan közgyűlést is tartani, ami a régit leváltja, és egyúttal megválasztja az újat. Mindenképpen ez lenne célszerű, mert ugyan leváltás esetén a régi közös képviselő még köteles tovább tevékenykedni az új megválasztásáig, de ilyenkor már biztos elhanyagolja a feladatait, ezért nem célszerű, hogy leváltás után is még ő vigye az ügyeket.
2012. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már meg van, akire gondoltunk. Itt lakik a társasházban. Van szakirányú végzettsége.

Köszönöm! Nagyon sokat segítettél!

2012. febr. 6. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!