Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bízhatunk benne hogy megkapjuk...

Bízhatunk benne hogy megkapjuk a pénzt vagy mondjunk le róla?

Figyelt kérdés
tavaly faterom szőlőjéből elloptak 120 vas oszlopotteljesen tönkrevágták a szőlőt is, tropára ment. ismeretlen tettes ellen tettün kegy feljelentést de tudjátok hogy va nez, nem osk remény. erre ma kaptunk egy határozatot a bíróságtól hogy elfogtak egy embert, (cigány) aki elvileg köteles nekünkkifizetni 150 ezer ft-ot. olvastam a vádakat ellene, szörnyű volt, lopás, garázdaság, súlyos testi sértés ilyenek szerepelnek a listáján, de sok, vagy 10 legalább , több helyen bűnrészesség is. el bírom képzelni az ilyen embert milyen lehet, veszélyes nagyon. még több embert is találtak akiket meglopott, nekik is ki kell fizetni összesen legalább 250ezret neki. most elítélték 2 év 4 hónapra, anyum azt mondja úgysem tudja kifizetni ezt a rengeteg pénzt mindenkinek főleg nekünk a 150et, mert annyit kéne neki. meg aztán az ilyen inkább előbb bántaná apukámat minthogy fizessen neki ... mi lesz most? anya azt mondja úgysem látunk mi pénzt ilyentől, a büntetésébe fogják átváltani, hogy sokkal többet kellesz neki börtönben lenni. valóban így van? van akkor elveszik bármilyen vagyonukat hogy megkapjuk a pénzt? félek hogy még feldühödik aztán a családom bánná meg, mi békés természetűek vagyunk, nem is tudnánk hogy megvédeni mahunkat ezektól, mert nagyon durva amiket olvastam róla ebben a papírban. több oldalon át fogalmazták miket csinált...(próbáltam úgy megfogalmazni hogy ne kerüljön moderációra a kérdésem ha bántaná esetleg a jogaikat mikor leírom hogy nem magyar.) mire számíthatunk?
2009. júl. 6. 20:52
 1/6 A kérdező kommentje:
és bocs a helyesírási hibákért is
2009. júl. 6. 20:53
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ha elvileg egyszer lenne neki bejelentett munkája abból vonnák a pénzt szóval megkapnátok. De ilyen 2 év 4 hónapig biztosan nem lesz.

A börtönben nincs olyan hogy dolgoznia kell és amit keresne az erre menne el neki?

2009. júl. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
erre már én is gondoltam de sajnos nem tudom
2009. júl. 6. 21:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok jogász de valahogy így:


külön kell választani a büntetőjogot és a polgári jogot.


a büntetőjog szerint kapta azt a 2 év 4 hónapot.


ami a kártérítést illeti, az a polgári kötelessége. ha viszont nincs miből fizetnie, akkor nem túl nagy az esely, hogy megkapjátok a kártérítést.

2009. júl. 7. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak büntetőeljárás volt ellene, akkor nem értem, hogy jött, hogy nektek 150ezret kellene fizetnie, ez max. az lehet, hogy értékben ekkora a kár amit okozott és ezt mérték fel, ugyanis ha ti valamilyen kártérítésre tartotok igényt vagy a büntetőeljárás folyamán vagy külön polgári eljárás keretében kell előterjeszteni a kérelmet. Másik variáció, hogy a határozatban az összeg mint pénzbüntetés szerepelt, ami nem titeket illet hanem az "államot", és ez változtatható át szabadságvesztésre, bár utóbb írtad hogy ténylegesen arra ítélték, szóval nem naon értem hogy is van ez, tessék még egyszer elolvasni azt a határozatot!


És ha azt szeretnétek, hogy fizessen akkor polgári eljárást kell indítani!

2009. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
azért kell 150et nekünk fizetnie mert az oszlopok értéke 120 ezer ft, a rongálással okozott kár 30. de a többiekét is leírták akiktől lopott, van akitől szász ezres szivattyút, másnál autót lopott, vagy megrongált valamijét. a 2 év 4 hónapot ezeken kívül kapta!
2009. júl. 7. 18:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!