Édesanyám elhunyt és Apán azzal fenyeget minket hogy kirak a házból! Mi a 3 nagyobb testvér elmúltunk 18 évesek és van egy 14 öcsénk is Nővérünk! Lényeg hogy van e tulajdon részünk e a házba?
Lényeg az hogy mikor épült ez a családi ház akkor Édes anyánk és apánk már házasok voltak és már meg volt akkor a 3 testvérem! Mikor épült a ház velem volt anyukám terhes! Lényegében közös lenne akkor a tulajdon nem?
A Polgármesteri Hivatalba és a Földhivatalnál azt mondták nincs tulajdonunk! De viszont a földhivatalba meg 100% apánk részére van írva a tulajdon! De mondom anyukám és apánk már jóval a ház építés előtt már házasok voltak és már 3 gyerkőc is megvolt! Édes anyukám elhunyt 2 éve és kb 23-25 éve házasok voltak! Legidősebb tesóm 29 éves! Lényeg az hogy van e nekünk tulajdon részünk Édes anyukám halála után vagy sem!
Haszonélvezet mindenképpen az Apukádé, és addig azt csinál, amit akar. Majd később öröklitek.
Tulajdonképpen nem csak a haszonélvezet az Apukádé, hanem a tulajdonjog is, mert a felesége után első körben ő örököl, nem a gyerekek.
Nézd, mi nem ismerhetjük a tulajdonviszonyokat.
Ha édesanyátoknak volt tulajdonrésze, akkor azt ti öröklitek meg (ez majd a hagyatéki tárgyaláson rendeződik), viszont édesapátoknak holtig tartó haszonélvezeti joga lesz rá (szintén örökli azt), így akár ki is rakhat titeket, a tulajdonjogotok ellenére. Vannak lehetőségek persze, pl. a haszonélvezeti jog megváltása, de ebbe felesleges lenne belemenni, amíg semmit nem tudunk az alaphelyzetről. Lehet, hogy az egész ház eleve apukátoké volt, mi ezt aztán nem tudhatjuk.
Földhivatalnál lehet tulajdoni lapot kérni, onnan kiderül. Vagy megvárjátok a hagyatéki eljárást, ott is megtudjátok majd.
A legjobb lenne ügyvédhez fordulnotok, mert nagyon bizonytalannak tűnsz a jogi dolgokban, szükségetek lesz segítségre.
2. válaszoló is butaságot írt, mert a köteles rész pont akkor jön képbe, ha végrendeletet írt valaki, mivel más esetben értelme sem lenne, hiszen eleve törvényes öröklés érvényesül.
Ne haragudj, ez már sorra a 3. hozzászólásom, mert most kezdtem visszaolvasni a válaszokat, és hüledezek, hogy mennyi butaságot írnak az emberek, nagy meggyőződéssel... Isten ments, hogy ilyeneket elhiggy!!
Tényleg a legjobb, ha ügyvédhez fordultok.
(Elnézést a kemény fogalmazásért, senkit nem akarok megbántani, de most őszintén: aki nem ért hozzá, minek ad jogi tanácsokat?? Fel sem fogjátok, mekkora gondot lehet így okozni??
Én sem kezdek orvosi tanácsokat osztogatni, ha egyszer nem értek hozzá...)
Ha elmúltatok 18 évesek, akkor kirakhat benneteket. Ezt tapasztalatból írom sajnos.
DE ha ti fizetitek a lakáshitelt, akkor szerintem igényt tarthattok a tulajdonjog egy részére. Ezt kéne megkérdezni valahol.
Jópár téves válasz akad itt, illetve kedves kérdező szintén rosszul ismered a jogi dolgokat.
Könnyen előfordulhat, hogy csupán az egyik fél neve kerül rá a tulajdoni lapra, viszont attól még a másik fél is tulajdonos mint ingatlan-nyílvántartáson kívüli tulajdonos. Bármikor kérheti, hogy a tulajdoni igényét jegyeztessék be. Mint lesszármazók nem tudom igényelhettek-e az elhunyt helyett, de mivel a tulajdoni igények nem évülnek el így jó esélye van.
Ingyenes jogi segítségnyújtást panasznapon kaphattok a helyi bíróságon általában pénteken, de mindenképp szükséges lesz ügyvédi közreműködés. Próbáljatok olyat keresni aki sikerdíjért vállalja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!