Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthet a szomszéd...

Feljelenthet a szomszéd csendháborításért, mert a gyerekek hangosan játszanak a kertben?

Figyelt kérdés
Családi házas részen lakunk, 3, 5évesek a gyerekek és bizony ,ha játszanak akkor szoktak kiabálni, kergetőzni,visongani,mert hát kisgyerekek és van ,hogy ismerősök gyerekei is átjönnek.De persze nappal! A szomszéd csak üdülőnek használja a telkét és azt mondja ,így nem tud pihenni ,pedig azért van neki a telke,hogy végre pihenhessen és fel fog jelenteni.Én kinevettem először, de mondta ,hogy jó ügyvédei vannak ,kártérítést fog követelni, ha nem lesz csend.Megteheti ezt ,foglalkozik ilyennel a bíróság?Szerintem eléggé nonszensz a szituáció.

2012. máj. 28. 22:13
1 2 3
 1/25 hondafan válasza:
47%

Kedves Kérdező!

este 21:00 után igen . de 21:00 elött és reggel 7után nem

2012. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
52%
biztos megteheti, de szerintem senki nem fog ezzel foglalkozi. en ugy tudom, hogy csak este 10 utan lehet csenhaboritasrol beszelni, addig nem. hagyd, hadd fenyegetozzon. biztos az a jo kommunista tipus, aki mindenert feljelentgetett mindenit. hiaba van jo ugyvedje, csak fenyegetozik ezzel. max. kijon valaki, megker szepen, hogy halkabban legyetek, de ennyi.
2012. máj. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
21-07-ig már bent vannak vagy alszanak semmiképpen nem az udvaron játszanak. Próbáltam már szólni rájuk ,de csak 5percig tart ,szeretnek hangoskodni játék közben, és hát azért van kertes házunk ,hogy tombolhassanak kedvükre a kertben.
2012. máj. 28. 22:24
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
Azért szólj a gyerekeidre, néha idegesítő tud lenni 5 óra folyamatos gyerek ordibálás egy pihenni vágyónak.
2012. máj. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
49%
Biztos hogy nem. Most komolyan, ha kijönnének a rendőrök és megtudnák, hogy ezért hívták ki őket, még szerintem ki is fizettetnék a szomszéddal a kiszállás díját. Röhej, hogy lehetnek ilyen emberek? 10 után lehetne egyébként ilyenért feljelenteni bárkit is.
2012. máj. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem a GYK-soknak már vagy 20-szor leírtam a szabályokat és a többit...

persze a kérdező nem tudhatja a választ.


Szóval a válasz röviden, igen, feljelenthet!



A jogszabály NEM határoz meg időbeli korlátot! Ez egy rendkívül makacs tévhit és van aki 20 vagy 21 vagy 22 órát tud mint "határ".

(kb olyan makacs tévhit minthogy a vásárlás után 8 napig visszakapod a pénzed ha boltban vásárolsz de meggondoltad magad és vissza akarod adni)


Bocsi de már csak copy pasteelem:


"A Polgári Törvénykönyv általánosságban fogalmazza meg, hogy a tulajdonos köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen szomszédait szükségtelenül zavarná, vagy amellyel jogaik gyakorlását veszélyeztetné. Láthatjuk, hogy a jog nem köti a felesleges zavaró tevékenység gyakorlásának a tilalmát időkorláthoz.

A csendháborítás szabálysértését követi el, és 30 ezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja."


"Az együttélési normákat megsértő lakótársat, amennyiben felszólításunk ellenére sem halkítja le a zenét, vagy fejezi be a „tivornyát”, minden esetben fel lehet jelenteni! Ahány szabálysértési eljárás indul ellene, annyi büntetést fog kapni. A szabálysértésekről szóló törvény értelmében ha a pénzbírság nem hajtható be, azt közérdekű munkára vagy elzárásra kell átváltoztatni. Sőt, a 2010-évi módosítások eredményeképpen ma már a fiatalkorú (14. életévét meghaladott) szabálysértést elkövető személlyel szemben is ki kell szabni az elzárást, illetve át kell változtatni a pénzbírságot elzárásra."


És a véleményem az adott helyzetről:

Természetesen azért ez nem olyan hogy minden kis sikongatás miatt te meg leszel büntetve! De egy értelmes kompromisszumot érdemes kötni a szomszéddal hogy mondjuk bizonyos időben ő szeretne lefeküdni ebéd után és akkor nem zajongtok. Ugyanakkor a teljes csöndet NEM várhat el és azt a bíróság sem büntetné! Igazából a jogszabályt azokra találták ki akik bömböltetik a zenét nap közben vagy rendszeresen ordibálva veszekednek órákig stb.

Szerintem menj át és mondd meg neki hogy hajlandó vagy kompromisszumot kötni hogy mikor legyen neki "pihenőidő"(a már említett ebéd utáni szieszta) de ő is fogadja el hogy a gyerekek bizony zajosak és szeretnek délelőtt és délután is játszani.


És a feljelentéssel önmagában nem sokra megy. Hisz azt bizonyítania is kell. Vagyis ha nem akarja hogy a bíró dobja az ügyet akkor legalább párszor rendőröket is ki kéne hívnia akik szintén hallják a zajongást és igazolják annak rendszerességét. De leginkább a többi szomszéd ha vannak...

Szóval a dolog nem egyszerű de azért csak óvatosan mert bizony jöhetnek a büntik...

2012. máj. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Hát ez érdekes,akkor egész nap szájzárral kell ülni itthon?Szerintem egy kisgyerek normál "működése" hogy hangosan játszik ,mondókát mond énekelget,ha elesik sír,néha összevesznek,sikít egyet.Meg kell nézni egy játszóteret ott is ez van. Nem az a baja a szomszédnak,hogy nem tud aludni ebéd után,hanem ha kint van a kertben zavarjuk a semmittevésben. Mondtam neki,ha nem tetszik menjen tanyára ,de én itt lakom egész évben ,ő meg csak néha jön . Ezzel az erővel én is feljelenthetem ,mert vagy 4órát nyomja a benzines fűnyíróját.
2012. máj. 28. 23:23
 8/25 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem udvariasan hajtsd el a szomszédot a fenébe. Ilyen a világon nincs, hogy kisgyerekek a saját kertjükben nem játszhatnak. Nincs az a hatóság aki erre bírságot szabna ki. Bíróság meg nem foglalkozik ilyennel természetesen.
2012. máj. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
42%
mindenki szeret bírósággal fenyegetőzni meg ügyvédjeivel menőzni...tárgyalásra járni már nem,ügyvédhez szintén nem mert ott meg perkálni kell amit legalább annyira utálnak mint a gyerekzsivajt
2012. máj. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%
Ugyan már komolyabb ügyekkel nem foglalkoznak,nem hangosan játszó gyerekekkel,főleg egy kertes házban.Még társasházban sem,hidd el jogszabály ide vagy oda.Mehet ahová akar a kedves szomszédod.Éjjel nincsenek kint a gyerekek és ez a lényeg.ne hagyd magad itt ijesztegetni jogszabályokkal,meg büntetésekkel,mert ez a gyakorlatban nem így működik.Nem családi viták verekedések,nem hangos házibulik,zavarják a kedves szomszédot,hanem játszó gyerekek.
2012. máj. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!