Ki tehet arról hogy fogy a nemzet? Kevés a gyerek sok az idős?
en is azt hallom hogy keves a gyerek, megis az osszes ismerosomnek, baratomnak van mar egy-ketto. legjobb baratnom most varja a 3. babat. szerintem csak kitolodott a gyerekszules, inkabb mindenki a 30-hoz kozel szul vagy azon felul. regebben meg inkabb 20-22 evesen szultek a nok.
de abban igazad van hogy tobb munkahely kene, es jobban megfizetni az embereket.
Azért fogyunk, és azért fogy minden fejlett ország lakossága, mert ma már az emberek nem úgy gondolkoznak, hogy az életük fő célja 2-3-6-10 gyerek. Ma az emberek élvezni akarják az életet.
Gondolj bele, száz éve heti hat napot dolgoztak az emberek látástól mikulásig, a gyerekek is, kb. hatéves koruktól kezdve. Egyedüli szórakozásuk az volt, hogy vasárnap mise után beszélgettek kicsit a szomszédokkal. És ennyi munka után ették a puliszkát, dödöllét, mert arra telt.
Ehhez képest ma az emberek hihetetlen luxusban élnek. Kevesen dolgoznak 14-16 órát naponta, a gyerekeket sem dolgoztatjuk, hanem iskolába járatjuk 18-23 éves koráig. Igényünk van arra, hogy kikapcsolódjunk, tévézzünk vagy olvassunk, netán nyáron nyaraljunk (a nyaralás nem sokkal ezelőttig az átlagember számára ismeretlen fogalom volt). Nem elégszünk meg a csak szénhidrátból álló ételekkel, sőt ha valakiről megtudnánk, hogy krumplin meg tésztán neveli a gyerekét, meglenne a véleményünk róla.
Ez tehet a kevés gyerekről. Ha még mindig olyan alacsonyak volnának az igényeink, mint a dédnagyszüleinknek, simán szülnénk mi is sok gyereket. De a mai igények mellett ez egyszerűen nem megoldható. Ki is nézne a társadalom, mondván olyan a család, mint a cigányok, potyogtatja az anya a kölköket. És rövid úton ránk küldenék a gyerekvédelmiseket, ha pl. kiderül, hogy nincs fűtés otthon, vagy nincs a gyereknek cipője, azért nem jár iskolába.
A szegényebb országokban ilyen probléma nincs. Ők most élnek úgy, ahogy mi éltünk 100-200 éve.
Már nem azért, de a GCC országokban elég sok a gyerek, pedig az állampolgárok nem élnek rosszul. Szerintem leginkább az Európában (és Észak-Amerikában) bekövetkezett szemléletváltáshoz van köze, melyet liberalizmusnak hívnak (persze nem a klasszikus liberalizmus, amely a XIX. század óta jelen van). A nők szerepe megváltozott: emancipálódtak, az elsődleges feladatuk nem az anyaság, hanem a karrier. A fiatalok körében egyre népszerűtlenebb a gyerekvállalás. A házasságokat egyre később, és egyre kevesebbet kötik. Egyre több a csonka család, ami természetesen befolyásolja a gyerekvállalási kedvet is.
Természetesen hosszú távon ennek gazdasági hatásai is lesznek (illetve vannak): egyre több a nyugdíjas, és egyre kisebb az adóalap. A nyugati országokban a bevándorlás ellensúlyozza a folyamatot, a közép-európai államokban azonban a bevándorlás mértéke nem elégséges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!