Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérdezem hogy az idő előtti...

Kérdezem hogy az idő előtti kártérítés követelésre az írásbeli felszólítást a bíróság miért veszi figyelembe?

Figyelt kérdés
Az történt hogy a rokkant nyugdíjam és az átlagkeresetem közötti különbözetének az igényére 2002. május 10. től voltam esedékes az elévülési idő is ekkor kezdődött. Viszont 2001. évben a munkáltatót írásban felszólítottam az úti elszámolásaim megtérítésére, valamint a személyiség jogaim megsértésének az orvoslásaira a peren kívüli eljárásra, Ezt megismételtem 2004. 10.16. án is. A bíró elutasította keresetemet arra hivatkozva hogy a 2001 évi felszólításom az távol esik a 2004. évi felszólításhoz ami elévült. Az ügyben a keresetveszteségem igényében 2005. március 18. a felszólításomra a munkáltató írásban elismerte a káraimat és a káraim megtérítését ígérte 2007. december 19. én ezt nem teljesítette a munkáltató ezért pert indítottam és a bíró az az elévülési időt a 2001. évi felszólításomhoz számolta. Ez más ügyben történő felszólítás volt. Jogszerűen ítélkezett a bíróság ?
2012. máj. 22. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ha jól értem a történetet, akkor hibás az ítélet. Ha a jövedelemveszteség megtérítésére vonatkozó kárigény esedékességének napja 2002. május 10., akkor ennek elévülési ideje 2005. május 10. volt, függetlenül attól, hogy az elévülési idő előtt mire és mikor szólítottad fel a munkáltatót. Az elévülést viszont a Munka Törvénykönyve hátteréül szolgáló PTK szerint megszakítja a jogosultnak a követelés teljesítése iránti írásbeli felszólítása és a bírósági jogérvényesítés is. Tehát ha az újabb felszólításod a munkáltatóhoz 2005. május 10. előtt írásban beérkezett (2004. okt. 16.), az megszakította az elévülést, és attól kezdve újrakezdődött a 3 év.
2012. máj. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen az átlagkereset és a rokkant nyugdíjam közötti különbözetére 2002. május 10. től kerültem esedékessé és az elévülési időt is e időponttól kell figyelembe venni. Viszont a bíró az ezt megelőző másik kárigényemre vonatkozó felszólításomat vette figyelembe ami így viszont elévültnek vehető a kárigényem követelése. Megteheti a bíró azt hogy idő előtti követelésre a felszólítást veszi figyelembe ?
2012. máj. 24. 13:31
 3/3 anonim válasza:
Az elévülés akkor kezdődik amikor a követelés esedékessé vált. Ezt törvény írja elő aminek a bíróság alá van rendelve. Fellebbezni kell.
2012. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!