Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki leírná nekem pár...

Valaki leírná nekem pár mondatban érthetően és világosan, lehetőleg konyhanyelven, mit is takar a "nem vagyoni kártérítés" fogalma?

Figyelt kérdés
Tudom, ott a google, de én abból a szaknyelvből nem igazán értettem meg. Szóval, ha például megítélnek valakinek 1,5 millió forint nem vagyoni kártérítést, azt a pénzt ki kapja meg? Megkapja-e egyáltalán vagy csak egy fiktív összeg?

2012. jan. 7. 11:45
 1/3 dizus ***** válasza:
Konyhanyelven!Nem vagyoni kártérítésről akkor beszélhetünk ha olyan kárt okozol valakinek ami nem fejezhető ki konkrét pénz összeggel!Példa:Valakinek betöröd az ablakát,az konkrét károkozásés kifejezhető pénzben(mondjuk 10ezer)és azt kell megtéríteni!Példa:Egy szakemberről azt terjeszted hogy nem ért a szakmájához,azzal pénzbeni kárt nem okozol neki,de emiatt eleshet megrendelésektől és az már neki kár!Ilyenkor nem vagyoni kárt okozol!Ha beperel és nyer és mondjuk neki megítélnek 100ezer ft nem vagyoni kártérítést,akkor azt neked PÉNZBEN ki kell fizetni neki!Remélem így érthető és tudtam segíteni!
2012. jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aha, megértettem. Köszönöm szépen a választ.
2012. jan. 7. 13:26
 3/3 anonim válasza:
Páldául amikor valaki természetben fizetl az nem vagyoni.
2012. jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!