Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Indíthat ellenem kártérítési...

Indíthat ellenem kártérítési eljárást?

Figyelt kérdés
Egy aukciós oldalon hirdettem egy terméket 20 napos szállítási idővel,a nyertes vevő a vételárat átutalta, de sajnos a termék szállítása meghiúsult, a pénzt viszont visszautaltam, mire ő azt felelte ezzel még nincs vége, "fogok venni máshonnan egy ugyanolyan készüléket de a különbözetet és a szállítási költségét kifogod fizetni nekem mert kártérítési keresetet nyújtok be ellened!" Én semmilyen kárt nem okoztam neki, mivel ugyanannyi pénzt kapott vissza amennyit utalt! Megteheti jogosan, hogy kártérítési eljárást indít ellenem?

2012. máj. 6. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Röhögd ki, mert ezt tenné a bíróság is (már ha addig eljut)
2012. máj. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
MEgteheti, indithat eljárást, de megnyerni nem fogja, legfeljebb az ügyvéd gazdagszik rajta.
2012. máj. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mielőtt bármit teszel, olvasd el az aukciós oldal szabályzatát. Ha abba van erre vonatkozó rész, akkor perelhet, és nyerhet, ha nincs, akkor csak jár a szája.
2012. máj. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

El tudok olyan esetet képzelni, amikor IDŐRE kellett az áru.

Pl megígéred, hogy küldöd az esküvői ruháját, és nem küldöd, és nincs mit felvennie, és a sörgősség miatt ráfizetése van.


Az számít, hogy miben állapodtatok meg, ill. mi az oldal szabályzata.

2012. máj. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!