Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A volt dolgozómnak jogos e az...

Tatai Gábor kérdése:

A volt dolgozómnak jogos e az újabb kártérítési követelései?

Figyelt kérdés

Tíz éve a Bt. ben a volt gépkocsivezetőmet egészségromlását az igazságügyi orvos szakértő okságot állapított meg, ezért a bíróság 2006. évben nem vagyoni kártérítésre kötelezett. 2010. évben szintén nem vagyoni kártérítési pert indított állapotromlása miatt ekkor tudomást szereztem arról is hogy 67% rokkant nyugdíjazásban került, a bíróság szintén nem vagyoni kártérítésre kötelezett. A volt dolgozóm megint egy újabb vagyoni és nem vagyoni kártérítési pert indított ellenem mint a Bt. beltagja ellen . A bíróság által elrendelt igazságügyi orvos szakértő véleményében megállapította azt hogy az utolsó vizsgálat óta romlott a felperes állapota az okozott szövődmények kialakulásaival ami

véglegesnek minősül romlott. A felperes követeli a rokkant nyugdíja és a hasonló munkakörben dolgozók átlagkeresetének a különbözetét, és még havi kereset veszteségként, havi járadékot is követel kamataival.

Kérdezem ez esetben én mint a Bt. beltagja mivel védekezhetek ? Tíz év elteltével a vagyoni kártérítéssel nem élt, az nem évült el ? Csak a nem vagyoni kárigényével élt a dolgozó , vagy egyik a másikát megszakítja az elévülésnek? Kérem segítsenek a fenti ügyben tanácsokkal.Szerintem ez már zsarolás amit velem tesz a volt dolgozó. Nem ?


2012. máj. 1. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az igazságügyi orvosszakértők - mert mint kiderült, nem is egy ilyen volt - okságot állapított meg a munkavégzéssel kapcsolatosan, akkor te voltál a hibás, mert nem biztosítottad számára az egészséges munkakörülményeket. Ezt ha jól olvasom, nem is egy, hanem több ítélet is kimondta.

Az egészségromlás nem tud "elévülni", hiszen ha megállapítható az ok-okozat a munkavégzés és az egészségromlás között, akkor jogos a munkavállalód igénye.

Azonban fontos, hogy nem "hagyd" magad, menj utána minden részletnek, "nyomozd le" az elmúlt 10 évet, mert lehet, hogy az egészségromláshoz ő maga is tevőlegesen hozzájárult, ekkor pedig értelemszerűen nem kötelezhetnek újabb fizetésre vagy életjáradékra.

Amúgy ha a bíróságon megállja az a helyét, amit a munkavállalód mond, akár meg is állapíthatják az életjáradékot.

2012. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen a számos szövődmény kialakulások azok sajna az okozott betegségekből adódottak a dolgozónál, viszont számos egyéb betegségei is feltártak nála azok nincsenek okságban, az az természetes sors szerű betegségek az orvos szakértő szerint azt is megállapította hogy a természetes kórokú betegségekkel munkaviszonyt is tudna létesíteni viszont az okságban okozott betegségeivel munkaviszonyt létesíteni nem lehet. Sajnos ez az én hátrányomra szól. De mit jelent az hogy életjáradék ? Élete végéig havi járadékot kell fizetnem ? Na ne hogy má ! Ha a Bt. megszüntetném, vagy a Bt beltagja más lenne , nem lenne e nyerő ? Hát én több tíz milliót + élete végéig nem tudok fizetni az biztos. Ezt a bíróság nem veszi figyelembe ?
2012. máj. 1. 14:39
 3/4 anonim válasza:
Ha az állapota bármennyit is romlott ami okozati összefüggésben van az okozott betegséggel legyen ez szövődmény kialakulása bármi, akkor jogos vagyoni kárigénye, adott esetben az elvárható átlagkereset és a rokkant nyugdíj összegének a különbözetére, de még a jövedelem pótló havi járadékra is kamataival de ezen túlmenően még nem vagyoni kárigénye is nyert ügy, ha bizonyított az okságban bekövetkezett állapotromlás. A Bt. megszüntetése neked is kárral járna nem ? Igazán jó ötletet nem lehet adni ez esetben, talán próbáld húzni az időt, kérjél új szakértői véleményeket, fellebbezz, perújítással élhetsz ami 15-20 évbe is beletelik, addig meg valami csak történik. Nem? Nekem ez a javaslatom.
2012. máj. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a következőkben leírt történet kitaláció, bármiféle egyezés a valósággal csak a véletlen műve:

egyszervolt holnemvolt egy bt. volt dolgozója pert nyert ellene ami a bt beltagjának sok pénzébe került volna. a bt átalakult kft-vé majd egy másik kft is alakult. az első kft szép lassan eladósodott a második felé miközben a korábbi bt beltag elszegényedett a háza, az autója már nem az övé volt hanem a gyerekeié, nincstelen lett. a korábban pert nyert dolgozó se a kft-vé alakult bt-n se az egykori, immár földönfutóvá lett beltagon nem tudta behaj(tat)ni a jussát. mikor végül a néhai beltag vagyontalanul ám sok tartozással elhunyt, gyermekei lemondtak az örökségről (hisz az kizárólag adósságból állt). Egyesek pórul jártak, egyesek boldogan éltek amíg meg nem haltak...

a konkrét ügyben egy konkrét hozzáértő ügyvéd tudja megmondani hogyan lehet fellebbezéssel, egyéb módon húzni a küzdelmet. egy jó könyvelő pedig egy vállalkozásnak mindenképpen kell.

2012. máj. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!