A volt dolgozómnak jogos e az újabb kártérítési követelései?
Tíz éve a Bt. ben a volt gépkocsivezetőmet egészségromlását az igazságügyi orvos szakértő okságot állapított meg, ezért a bíróság 2006. évben nem vagyoni kártérítésre kötelezett. 2010. évben szintén nem vagyoni kártérítési pert indított állapotromlása miatt ekkor tudomást szereztem arról is hogy 67% rokkant nyugdíjazásban került, a bíróság szintén nem vagyoni kártérítésre kötelezett. A volt dolgozóm megint egy újabb vagyoni és nem vagyoni kártérítési pert indított ellenem mint a Bt. beltagja ellen . A bíróság által elrendelt igazságügyi orvos szakértő véleményében megállapította azt hogy az utolsó vizsgálat óta romlott a felperes állapota az okozott szövődmények kialakulásaival ami
véglegesnek minősül romlott. A felperes követeli a rokkant nyugdíja és a hasonló munkakörben dolgozók átlagkeresetének a különbözetét, és még havi kereset veszteségként, havi járadékot is követel kamataival.
Kérdezem ez esetben én mint a Bt. beltagja mivel védekezhetek ? Tíz év elteltével a vagyoni kártérítéssel nem élt, az nem évült el ? Csak a nem vagyoni kárigényével élt a dolgozó , vagy egyik a másikát megszakítja az elévülésnek? Kérem segítsenek a fenti ügyben tanácsokkal.Szerintem ez már zsarolás amit velem tesz a volt dolgozó. Nem ?
Ha az igazságügyi orvosszakértők - mert mint kiderült, nem is egy ilyen volt - okságot állapított meg a munkavégzéssel kapcsolatosan, akkor te voltál a hibás, mert nem biztosítottad számára az egészséges munkakörülményeket. Ezt ha jól olvasom, nem is egy, hanem több ítélet is kimondta.
Az egészségromlás nem tud "elévülni", hiszen ha megállapítható az ok-okozat a munkavégzés és az egészségromlás között, akkor jogos a munkavállalód igénye.
Azonban fontos, hogy nem "hagyd" magad, menj utána minden részletnek, "nyomozd le" az elmúlt 10 évet, mert lehet, hogy az egészségromláshoz ő maga is tevőlegesen hozzájárult, ekkor pedig értelemszerűen nem kötelezhetnek újabb fizetésre vagy életjáradékra.
Amúgy ha a bíróságon megállja az a helyét, amit a munkavállalód mond, akár meg is állapíthatják az életjáradékot.
a következőkben leírt történet kitaláció, bármiféle egyezés a valósággal csak a véletlen műve:
egyszervolt holnemvolt egy bt. volt dolgozója pert nyert ellene ami a bt beltagjának sok pénzébe került volna. a bt átalakult kft-vé majd egy másik kft is alakult. az első kft szép lassan eladósodott a második felé miközben a korábbi bt beltag elszegényedett a háza, az autója már nem az övé volt hanem a gyerekeié, nincstelen lett. a korábban pert nyert dolgozó se a kft-vé alakult bt-n se az egykori, immár földönfutóvá lett beltagon nem tudta behaj(tat)ni a jussát. mikor végül a néhai beltag vagyontalanul ám sok tartozással elhunyt, gyermekei lemondtak az örökségről (hisz az kizárólag adósságból állt). Egyesek pórul jártak, egyesek boldogan éltek amíg meg nem haltak...
a konkrét ügyben egy konkrét hozzáértő ügyvéd tudja megmondani hogyan lehet fellebbezéssel, egyéb módon húzni a küzdelmet. egy jó könyvelő pedig egy vállalkozásnak mindenképpen kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!