Mennyire erélyesen dobhatok ki valakit a lakásomból?
Tehát pl. meghívtam magamhoz, de aztán mégis úgy gondolom, hogy jobb lenne, ha távozna, mégpedig sürgősen.
Csinálhatom-e azt, hogy felszólítom, hogy mondjuk 2 percen belül hagyja el a lakást, vagy utána erőszak alkalmazásával dobom ki?
Ha igen, milyen mértékű erőszakot alkalmazhatok, ha még 2 perc múlva is ott van?
Pl. megpróbálhatom-e egyszerűen kitolni/kitessékelni? Ha esetleg nem tetszik neki a kitessékelés, és ellenáll, akkor mondjuk elkaphatom-e a grabancánál, vagy hátracsavarhatom-e a kezét, és úgy kivezethetem-e, mint ahogy kb. a szórakozóhelyeken dobják ki a rendetlenkedőket a kedves, kopasz biztonságiak?
Ha ez mondjuk nem jön össze, és már ő is felhúzza magát annyira, hogy az azonnali távozás helyett elkezd mondjuk engem anyázni, vagy csak szimplán kapálózik, ellenáll, ami miatt nem tudom így kitessékelni, tehát ez a szintű erőszak nem elég, hogy a felszólításomnak megfelelően elhagyja a lakásomat, akkor továbbléphetek-e a szükséges szintű erőszakra, és leüthetem a fenébe meg szó szerint kirugdoshatom a lakásból?
És ha társasházról van szó, akkor csak a lakáson kívülre tessékelhetem-e ki, vagy akár le a lépcsőn és a házon kívülre is.
És ha az utóbbi, és mondjuk eddigre már nagyon eldurvul a helyzet, dulakodás meg minden, és abszolút esélytelen akár csak picit durva eszközökkel is eltávolítani, akkor végső soron, ha lépcsőn egyszerűen lerugdosom, mert másképp nem megy, az is beleszámít még a magántulajdon védelmébe? (hiszen elméletileg most valahogy úgy van, hogy ha be akarna menni az én magánterületemre az engedélyem nélkül, akkor akár a szükséges erőszakot is alkalmazhatom, hogy ezt megakadályozzam. Tehát logikusan nézve ha nem akarja elhagyni a magánterületemet az egyértelmű felszólításom ellenére sem, akkor ugyanezt a szükséges erőszakot ugyanúgy alkalmazhatnám).
Nem akarok senkit meghívni mostanában magunkhoz, kidobni meg főleg nem, csak ez eszembe jutott, és érdekelt.
Testi erőszakot semmilyen esetben nem alkalmazhatsz (kivéve jogos védelem esetén, de ez nem áll fenn). A kidobóembert is fel lehet jelenteni, ha testi kényszert használ (kivéve, ha mást veszélyeztetne). Az is tettlegesség, ha csak hozzáérsz.
Az nem derült ki a kérdésből, hogy az illető beköltözött-e (cuccait bepakolta, nem kell hozzá, hogy a lakcímét oda jelentsék be) vagy csak rövid ideig tartólag hívtad be. Utóbbi esetben felszólíthatod a lakás elhagyására és rendőrt hívhatsz. Míg előbbinél a rendőr nem fog intézkedni és a lakó birtokvédelmet kérhet amit meg is fog kapni (mivel a jegyző birtoklás alapján határoz nem jogalap szerint), lakásürítési pert kell indítani.
akiben nem bízol teljesen, azzal inkább nyilvános helyen találkozz
presszó, étterem, park, stb
ki ez, és miért hívtad meg ?
Akkor ismételten: nem megtörtént eset, csak elméleti kérdés, érdekel, hogy ilyenkor mi a szitu:
Amúgy nem egy lehetetlen helyzet, pl. szervezel egy házibulit, ahova társaság révén olyan emberek is bekerülhetnek, akiket nem annyira ismersz, és ezek között olyan is lehet, aki - akár alkohol hatására, akár csak simán - olyan viselkedést produkál, amit te nem tűrsz el a lakásodban.
Azt nem hiszem el, hogy a saját tulajdonomról a felszólításom ellenére se távozó ember ellen semmilyen mértékű erőszakot ne alkalmazhatnék, hiszen bármilyen focimeccsen, rendezvényen, szórakozóhelyen ott vannak a szervezők/biztonsági őrök, akik igenis kivezetik a rendetlenkedőket, tehát valami törvényi alapnak lennie kell ehhek, főleg, hogy most már azért az újabb btk módosítások szépen sszélesítették a védekező lehetőségeit.
Tehát az nekem nagyon nem tűnik reálisnak, hogy csak a rendőrséget hívhatnám ki, és az ő megérkezésükig gyakorlatilag tétlenül kéne túrnöm, hogy valaki garázdálkodjon a lakásomban.
A kérdés az, hogy milyen mértékű erőszakkal kezdhetek, és ha ennek következtében a szitu egyre jobban eldurvul, akkor mennyire vagyok azért felelős.
"Tehát az nekem nagyon nem tűnik reálisnak, hogy csak a rendőrséget hívhatnám ki, és az ő megérkezésükig gyakorlatilag tétlenül kéne túrnöm, hogy valaki garázdálkodjon a lakásomban.
A kérdés az, hogy milyen mértékű erőszakkal kezdhetek, és ha ennek következtében a szitu egyre jobban eldurvul, akkor mennyire vagyok azért felelős."
Ezt majd azután dönti el a bíróság, amikor már megtörtént a dolog (és esetleg bíróság elé kerül az ügy).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!