Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért kitől követelhetek...

Ezért kitől követelhetek kártérítést? Tényleg semmi esélyem?

Figyelt kérdés

Buszsofőrként dogoztam 20 évig, nemrég voltam orvosnál aki szívritmus zavart állapított meg és a modern, korszerű gyógyszer helyett pacemaker beültetést javasolt. Azt mondta, hogy ez a munkámat nem befolyásolja, teljes értékű életet élhetek vele. Megvolt a beavatkozás, táppénz után visszamentem a munkahelyemre dolgozni, ahol nem engedtek dolgozni, hanem az eü. állapotomra hivatkozva azonnali hatállyal elküldtek, mondván a céges/üzemi orvos nem enged vezetni pacemakerrel.


Azóta is munkát keresek, sehol nem kapok, mint megtudtam pacemakerrel nem vezethetek buszt sehol az országban. Csak erről korábban senki nem tájékoztatott, máshoz nem is értek, csak ehhez, és mást nem is akarok csinálni, az a gondolat, hogy gyárban sor mellett vagy egy irodába bedugva kelljen dolgozni az megőrít, ha tényleg többet nem dolgozhatok a szakmámban, akkor inkább öngyilkos leszek!!!

Mindezt azért mert a kretén orvos szivritmus szabályzó helyett pacemakert adott, gondolom neki az a bolt...


2012. máj. 14. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
A műtét előtt miért nem néztél utána annak, hogy pacemakerrel vezethetsz-e buszt?
2012. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert az orvos, érted a SZAKORVOS, a kardiológus mondta, hogy igen csinálhatom tovább, semmilyen jogszabály nem tiltja. Itt a cégnél meg azt mondta az üzemorvos, hogy őt ez nem érdekli, ő nem vállalja a felelősséget.
2012. máj. 14. 12:34
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Ezért nem a szakorvost, hanem az üzemorvost kellett volna megkérdezni. A szakorvosnak nem kötelessége tudni, hogy mit ír elő a szabályzat. Neki a műtétet kell hibátlanul, szövődmények nélkül elvégezni.
2012. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És akkor egy köcsög üzemorvos játszhatja az úristent ezek szerint? Egyébként gondoltam a kardiológus talán jobban ért hozzá, ezért is nem kutakodtam utána, de egyébként ha semmilyen szabályzat nem tiltja, akkor egy köcsög üzemorvos tönkreteheti egy 20 éves becsülettel dolgozó ember életét mert csak? És tényleg nincs olyan jogszabály, ami tiltaná!
2012. máj. 14. 12:42
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha tényleg nincs ilyen jogszabály, akkor munkaügyi bíróságon tegyél feljelentést, de előtte konzultálj egy ügyvéddel.
2012. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Meg kell kérdezni egy jogászt, hogy létezik-e MO-on olyan jogszabály, hogy pacemakerrel nem szabad buszt vezetni.

Ha igen, akkor nem sokat lehet tenni.

Ha nem, akkor a volt vállalatod belsö szabályzatát kell megnézni, hogy ott van-e ilyen kikötés.

Ha ezek tisztázva vannak, akkor a jogász tud valamit javasolni, hogy érdemes-e valamit csinálni (jogilag).

Az orvost semmiképpen sem hibáztathatod, mert nem kötelessége tudni, hogy egyes üzemekben milyen szabályzások vannak, illetve mik az aktuális törvények.

Mellesleg szivritmus-szabályzó gyógyszerekkel tényleg tilos vezetni.

2012. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tetro ***** válasza:
A pacemaker nem szívritmus szabályozó?
2012. máj. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6%

Azért öngyilkos ne legyél, a buszsofőrség nem a legnagyobb királyság.

(amúgy 20 éves vagy vagy 20 éve vezetsz buszt?)

2012. máj. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!