Hová fordulhatnék jogorvoslatért? Kártérítést kitől követelhetek?
Figyelt kérdés
Most októberben vásároltunk egy ingatlant, közvetítőn keresztül.Az ingatlan a tulajdoni lapon 1/2-1/2 arányban az enyém és a páromé, 3597 nm telken. Van egy manus, aki az előző tulajokkal aláíratott egy papírt, hogy ő 20 évig használhatja a kertet, ami 3000 nm. Ez elvileg hivatalos, ügyvédi. Ezt velünk az ingatlan vásárlásakor senki nem közölte, velünk kifizettették a vételárat, és 20 évig nem használhatjuk ami a jogos tulajdonunk. Mégegyszer mondom, a tulajok mi vagyunk. Az ingatlanost vagy az előző tulajt támadjuk? Szerintem a közvetítőt kellene. Ha valaki tud valamit segíteni ez ügyben, megköszönném.2011. jan. 18. 22:47
1/7 anonim válasza:
A közvetítőnek nem sok köze van a dologhoz, pláne ha nem is tudott róla. A tulajdoni lapon nem volt feltüntetve ez a teher? Az adásvételit ellenjegyző ügyvédet kellene megkérdezni, hogy mi a teendő.
2/7 anonim válasza:
Szerintem ebben az ügyben egy ügyvédet kéne megkeresni.
A közvetítő végülis nem tehet róla, ha az előző tulaj nem mondta neki a dolgot. És be se volt jegyezve a tulajdoni lapra! De sajnos haszonélvezettel terhelt ingatlant is el lehet eladni, de az új tulajdonos sem korlátozhatja a haszonélvezőt.
Szerintem az előző tulaj a vétkes
de linkelek neked néhányat, hátha okosabbak leszünk belőle
3/7 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy a haszonélvezet nagyobb, mint a tulajdonjog, de itt szó sincs ilyenről. A kert régen ezé a manuszé volt, de az előző tulajok megvették tőle. De aláírtak egy papírt, hogy ő 20 évig használhatja. Persze, hogy ne egye a parlagfű. De ők eladták, és az adásvételin az szerepel, hogy az ingatlan per/ teher és igénymentes. Akkor mi a helyzet ilyenkor? Köszi a linket, mindjárt megnézem.
2011. jan. 18. 23:36
4/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem a linkeket, ezeket már a nyáron volt szerencsém olvasni. Szó nincs haszonélvezetről. Az egyébként is a haszonélvező haláláig és nem pedig 20 évig tartana. De köszi a segítséget. További válaszokat várok
2011. jan. 18. 23:44
5/7 anonim válasza:
Természetesen az előző tulajt pereld kártéritésért, hiszen ő az adásvételkor az adásvétel tárgyát érintő lényeges elemben hazudott, az ingatlan nem volt igénymentes.
6/7 anonim válasza:
mivel hogy az ingatlan már a ti neveteken van ezért nem vagytok kötelesek betartani és érvényesiteni a szerződésben foglaltakat úgy a telek bérlője perelheti az eladót miszerint szerződést szegtek ti is felkereshetitek az eladót ingatlanba történő szerződések elhallgatása miatt.
7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Neked lett igazad, tegnap délután felhívtam az ingatlanközvetítőt és az ügyvédemet is. Az ügyvéd elmondta, hogy mivel az ingatlanvásárláskor ezekről a tényezőkről nem tudtunk, így ez ránk nézve érvényét veszti. Más lett volna a helyzet, ha tudjuk, de akkor valószínűleg elálltunk volna az üzletkötéstől. Ügyvédem szerint a bérlő perelheti az eladókat, kártérítési pert indíthat. Ha a bérlő viszont bejön mégis az én telkemre, én a helyi jegyzőnél birtokvédelmi eljárást kell kezdeményeznem, és ha kár ér engem, akkor én is perelhetem a bérlőt. Elég kacifántos, de senki nem hagyná a sajátját szerintem. (főleg ha friss vétel) Köszi a válaszokat
2011. jan. 21. 11:38
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!