Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az én keverék kutyámat...

Ha az én keverék kutyámat megharapja egy másik, ill. elüti egy autó, nem követelhetek kártérítést?

Figyelt kérdés

Mostanában tötént, h kt kutyus összeveszett a környékünkön és egy díjnyertes kutyusnak kiharapta a szemét a másik.

A sérült kutyus gazdiai megegyeztek, h nem vizik bíróságra az ügyet, kérik a kutya vétel árát (100 000) plussz a műtétét...


Csak a fajtatiszta kutyások követelhetnek kártérítést? Az én kutyámnak nincs hivatalos eszmei étéke, számomra pénzben nem mérhető az ára...

Idegesít ez a törvény.


2009. aug. 30. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ha a kutyádnak valaki vagy valami sérülést okoz, akkor az magántulajdon elleni vétség, tehát elviekben követelhetnéd, de kétlem hogy ma Magyarországon sikerülne. Kivéve ha az okozó méltányos.
2009. aug. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és szerintem azt is bizonyítani kellene, hogy melyik kutya kezdte. Nem de? Hiszen ha ,mondjuk az én amstaffomat egrecíroztatja egy akármilyen másik nagytestű mert ez simán előfordul (sok sajnos a neveletlen kutya akik azt hiszik övék a világ és ez a gazdák hibája nem a kutyáké) és az enyém véletlenül maradandó sérülést okoz a másiknak vagy megsérül, akkor miért én fizessek kártérítést amikor nem az enyém kezdte. Az a szerencse, hogy az enyém visszajön ha hívom akármi is van. Sok másik beképzelt kutyás gazdi kutyájával ellentétben. Szóval akkor kinek, mikor és milyen körülmények között kelljen fizetni. Ezeket is tisztázni kell.
2009. aug. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én még nem hallottam ilyenről. Nálunk lakásbiztosításban van benne, hogy ha a kutya kárt okoz, pl autóbalesetet amiért kirohan az útra és ki akarják kerülni csak csattanás lesz belőle, akkor a biztosító fizet.

Nem tudom. A mi kutyánkkal ilyen történne én nem lennék boldogabb 100, 200 de szerintem sokkal több ezer ft-tal sem. Az a minimum, hogy a műtét, és ellátás költségeit kifizetik, de ezen felül bármit adnak, a kutyám egészségét azzal nem pótolhatják!!!

2009. aug. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nagyon egyet értek veled...


Sajnos a sérülést itt is am saff okozta, pórázon volt, de a kis francia bulldog (kölyök) úgy hívta játszani, h az am staff nem látta, a pici belecsípett, az am staff meg nem teketóiázott... :(


Én imádom az am. staffokat, sajna ez egy olyan ügy, h biztos a franciásoknak adnának igazat... :(

2009. aug. 30. 22:49
 5/7 anonim ***** válasza:
A pénzt nyilván azért kérték, mert ők a díjnyertes kutyájukat tenyészteni szerették volna (gondolom te nem fizettél érte annak idején 100e Ft-ot) és ezzel az esélyük megszünt. Ha veled ilyen történne, te is nyugodtan beperelhetnéd (nem csak fajtisztákra vonatkozik ez a törvény), aztán majd valamikor sokára lehet, hogy látnál belőle pénzt. A fenti esetben szerencséjük volt a tulajoknak, hogy megegyeztek peren kívül.
2009. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy ezer más olyan kutya létezik, nemcsak az amstaff, amelyik nem teketóriázik egy olyan helyzetben, amikor váratlanul belécsíp egy másik kutya.
2009. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kisnita ***** válasza:
Ha ilyen történik akkor polgári pert indíthatsz amin követelheted az orvosi kezelés költségeit esetleg kártérítést ha a kutyának maradandó sérülése lesz vagy a továbbiakban gyógyszeres kezelésre szorul. Hogy mennyi esélyed van azt nem tudom... Velem történt már ilyen, de én nem indítottam polgári pert csak tettem egy feljelentést a rendőrségen, az ügy átkerült a bíróságra és a másik kutya gazdáját bűnösnek találták. A bíró mondta, hogy ha szeretnék indíthatok polgári pert, de már nem volt erőm hozzá mert így is nagyon megviseltek a történtek és ez a pereskedés... Egyébként az én kutyám is fajtatiszta törzskönyves kutyus volt.
2010. okt. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!