Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közszemérem sértésért és...

Közszemérem sértésért és személyes adataimmal való visszaélésért kb mennyi kártérítést követelhetek?

Figyelt kérdés

Egy internetes oldalra (iwiw) képeimmel, telefonszámommal, pontos címemmel prostituáltként regisztráltak fel elég sértő mondatokkal, "munkakereső" hirdetéssel kiegészítve kiegészítve, továbbá 9 hónapos gyermekem is belekavarva...

Valószínűleg feljelentem az illetőt közszemérem sértésért és a személyes adataimmal való visszaélésért... Véleményetek szerint mennyi kártérítész követelhetek... (Az ott közzétett telefonszámomon egyébként azóta is hívogatnak idegenek - akiket a nevemben bejelöltek)


2009. nov. 24. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy biztos: menj el egy ügyvédhez, ő tud kb. összeget mondani. De szerintem 7 számjegyű.
2009. nov. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A közszemérem sértés hogy kerül a dologba,és kitől akarod kérni a kártérítést?
2009. nov. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
rendőrségen mondták, h ezzel a hölgy 2 bűncselekményt is elkövetett, közszemérem-sértést és személyes adatokkal való visszaélést, nem én voltam bent a rendőrségen megkérdezni, de úgy emlékszem ezeket mondták... A kártérítést természetesen attól a személytől szeretném kérni, aki ezt az egészet megcsinálta velem...
2009. nov. 24. 16:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az végül is egy dolog, szerintem te inkább majd hitelrontás, becsületsértés, és persze adatokkal való visszaélés miatt kérhetsz majd kártérítést. De menj ügyvédhez.
2009. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj ügyvédhez és tegyetek feljelentést az ügyben a rendőrségen!

Ha van bírósági határozat, akkor az iwiw-szolgáltatónak kötelessége kiadni az ominózus regisztrácóhoz kapcsolódó IP-számot, amiből megkereshető a személy neve, lakcíme.

Ezt a rendőrség intézi!


Csak akkor tudsz kártérítést kérni, ha megvan az elkövető személy.

2009. nov. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, sajnos nem Te vagy az első ilyen „eset" és attól tartok nem is az utolsó! A lényeg, hogy a rendőrségnek kötelessége az internet szolgáltatónak kiadni a beazonosított IP tulajdonosát, onnantól pedig már el is van csípve a „jóakaród"
2009. nov. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de azt tudom, hogy ki tette, hiszen hosszas viták után "hajlandó volt levenni"... Én megmondtam neki, hogy bocsánatot kér vagy feljelentem, igazán nem kértem sokat, csak, hogy kérjen bocsánatot, nem tette... Azt tudom, h az iwiw 3 hónapig minden ilyet eltárol, ha törlik közben, ha nem, és írtunk is nekik, h ezt semmiképpen se töröljék a rendszerükből... Tőlük válasz még nem érkezett... De ez a legutolsó, sok tanum van, hogy ő tette...

Ez mindegy is, de sajna ügyvédre csak a legvégső esetben lesz pénzem, ezért is próbálok tőletek tájékozódni, h ti mennyit kérnétek kárpótlásként... Genya vagyok, de édes a bosszú, főleg, ha helyreállhatunk tőle anyagilag ...

(Egyébként egy, a gyermekét egyedül nevelő anya vagyok, aki ennek a "hölgynek" köszönheti, h szétment a családunk, ráadásul ez nem az első ilyen aljas húzás tőle, szóval úgy érzem, ez a legkevesebb amit megteszek, h feljelentem azért amit tett... Főleg, h mint mondtam, megkérdeztem, h bocsánatot kér e, v per...

Köszi az eddigi válaszokat

2009. nov. 24. 17:26
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

:D Én ugyanezt tenném a helyedben. Hajrá! Valahonnan kapard össze a pénzt!

De te nem a húgom vagy véletlenül? :S Melyik megyéből írsz?

2009. nov. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésként tegyél feljelentést a rendőrségen, az nem kerül semmibe.

Ha feltétlenül szükséged lesz ügyvédre, akkor van ingyenes ügyvéd is, a rendőrségen meg tudják mondani, hol találsz ilyet.

2009. nov. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem a hugid vagyok, nekem nincs idősebb tesóm:)

De ezek szerint tényleg sokan estünk áldozatul hasonló majmoknak...

Perköltségmentességet kérve, kirendelt ügyvéddel talán belevágok, de nem tudom, hogy az esetleg felmerülő költségeket miből fedezem, mindegy ez már a saját gondom...

Csak mondjatok egy tippet, h mennyit kérhetek kárpótlásnak, mert ha nem sokat akkor nem kezdeményezek pert...

2009. nov. 25. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!