Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kertkapcsolatos társasházi...

Kertkapcsolatos társasházi lakásban lakok. Saját tulajdonu! Hallottam arrol. Hogy megveszik a telket és ujépítésü házat huznak fel ide. Mennyit követelhetek azért, hogy hagyjam lerombolni a lakásomat?

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell semmit sem követelned.

ha megveszik a telket, akkor megveszik az épületet is, különben nem bonthatnák le.

Tehát, meg fogják vásárolni a lakásodat. Annyiért add, amennyi a piaci ára.

Ezt egy értékbecslő meg tudja neked mondani.

2009. dec. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te összekevrsz két dolgot. Vagy megakarják venni a telked egy részét és akkor te is kellesz mert nélküled nincs szerződés, vagy esetleg ki akarja az állam, önkormányzat sajátítani, akkor meg jár kártalanítás. Most melyik és miért hiszed, hogy lerombolják a házadat?
2009. dec. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ujépítésü lakásokat fognak épiteni ezek amik itt vannak ,tehát az enyémis 100éves.. én a piaci árért nem adom oda.
2009. dec. 9. 06:55
 4/5 A kérdező kommentje:
tehát ha mondjuk 6milliora becsüli nekem valaki,(annyiért biztos nem adom) akkor mi lessz??
2009. dec. 10. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy már nem aktuális, azért írok: ha az állam sajátítja ki, akkor odaadod a piaci árért, nincs választásod. Egyébként bárhogy akarod eladni, semmiképp nem fogsz különösebben többet kapni annál az árnál amit értékbecslő megállapít!

Mi lett amúgy az ügyből?

2010. júl. 15. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!