Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek kell megfizetni a bírságot?

Kinek kell megfizetni a bírságot?

Figyelt kérdés

Megkaptam a vádiratot és a végzést egy levélben. Az ügyész javasolta a tárgyalás mellőzését, így is lett. Szerepel benne egy összeg, amit az állam javára, bűnügyi költség címén szabott ki a bíróság. Ezen felül semmi útmutatás nem áll a levélen, hogy mégis kinek, milyen módon (csekk, átutalás) kell befizetni a bírságot, azon kívül, hogy az állam javára kerül elszámolásra.

Ha valakinek van erről tapasztalata, kérem segítsen!


2012. máj. 7. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
A végzésben kell lenni egy számlaszámnak,ahova fizetned kell a bírságot.
2012. máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Neked kell fizetni, és a bíróságon érdeklődj. Szerintem a Minisztérium (KIM) számlájára kell, mert a költségeket mindig oda fizetjük, de hívd fel őket!

Ha oda kell, akkor lehet csekket hozni, vagy utalni is nekik.

2012. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Továbbá van benne egy olyan mondat is:

"1 /egy/ év próbára bocsátja."

Ez ugyanaz, mint a felfüggesztett börtönbüntetés?

2012. máj. 7. 10:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, mert a próbára bocsátásnál a büntetés kiszabását magát "halasztják el", nem pedig a büntetés végrehajtását, mint a feltételes esetében.


"A feltételes elítélés angolszász államokból származó formája a próbára bocsátás. Lényege, hogy a bíróság az eljárás keretében dönt az anyagi büntetőjogi kérdésekről: megállapítja, hogy az elkövetett cselekmény bűncselekmény, azt az elkövető valósította meg, aki bűnösen cselekedett és felelősségre vonható, azaz nem állnak fenn büntethetőségi akadályok. Egy kérdésben nem dönt: nem szab ki büntetést, hanem azt próbaidőre elhalaszthatja . Abban az esetben, ha ez a próbaidő eredményesen letelik, akkor az elkövető büntethetősége automatikusan megszűnik."

2012. máj. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem. A felfüggesztett büntetéskor kirónak egy büntetést, aminek a végrehajtását x időre felfüggesztik. A próbára bocsájtáskor nincs büntetés, a próba ideje alatt kirendelt pártfogóval kell tartani a kapcsolatot, ő ellenőrzi,. hogy rendben mennek-e a dolgok körülötted. Iskolás esetén, hogy rendszeresen jársz-e iskolába, dolgozó esetén, hogy van-e munkahelyed, vagy tartod-e a kapcsolatot a munkaügyi központtal, ilyesmit. Ha a próba ideje rendben letellik, akkor "tiszta lappal" folytathatod az életedet, nem számítasz büntett előéletűnek.
2012. máj. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen, ez csupán intézkedés.

Felfüggesztett szabadságvesztés esetében kiszabnak szabadságvesztést, de annak végrehajtását felfüggesztik.

Próbára bocsátásnál nincs kiszabott szabadságvesztés, erkölcsibe se kerül be. Viszont, ha ezen időszak alatt elkövetsz valamit, akkor súlyosbító tényezőként számítják a korábbi esetet is.

2012. máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!