Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít csendháborításnak?

Mi számít csendháborításnak?

Figyelt kérdés

Kertes házas családi övezetben lakom Budapesten, hétköznap viszonylag sokáig dolgozom, ezért csak hétvégén marad időm arra, hogy itthon dolgozzak, és nagyon sok faanyagot kellene feldarabolnom körfűrésszel, ami úgy halknak nem mondható. A kérdésem az, hogy ha én ma (vasárnap) mondjuk 11 órától, mondjuk 16h-ig elkezdek fűrészelni, akkor csendháborítást követek-e el?

Próbáltam utánanézni a jogszabálynak, de csak ezt találtam:

149. Csendháborítás

195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő, természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr és helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr is szabhat ki helyszíni bírságot.



Ennem nincs szó se hétvégéről, se meghatározott időtartalomról, illetve az sem tiszta nekem, mi számít indokolatlannak? Mert én se véletlenül szeretnék fát darabolni. ugyanakkor hétköznap nem tudnám megoldani, de ha jól értelmezem a rendeletet, annak nincs is jelentősége, mert akkor is csendháborítást követnék el, vagy nem?



2012. máj. 6. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs külön helyileg szabályozva,akkor nyúgodtan.De ha ez problémás,akkor illetékes hivatalnál,(fogadóórán)megkérdezed,az a párnap csúszás már nem gond.
2012. máj. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenhol más a szabály. Általában reggel 7-8 órától délig,és 2-3 óra után estig zajonghatsz. Délben sokan lepihennek.
2012. máj. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden önkormányzatnak kötelessége a helyi adottságokhoz, környezethez alkalmazandó rendeletet hozni. A hivatalban kell utána nézned.
2012. máj. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden település honlapján elérhetőek a helyi rendeletek.
2012. máj. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha indokolatlanul keltesz olyan zajt ami másokat zavar.
2012. máj. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha lehet, szólj a szomszédeknak, hogy bocsánat, megpróbálod olyankor, amikor őket nem zavarja, de értsék meg ....


a saját fűtésedhez darabolhatod a fát, de fatelepet nem működtethetsz

inkább szombaton csináld, mint vasárnap

2012. máj. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves kérdező! Az én "kedves" szomszédom is éjjel nappal nyomatja azt a sz.... fűrészt már néha az őrület határán vagyunk!!! Szombaton lehet ,de vasárnap nem..bizonyos időszakban!Ha jobban utána olvas akkor ezt írják!Pl ha egy szomszédnak nem testszik a zaj amit Ön csinál ,akkor a rendőrséget is kihívhatja és ők helyszíni bírságot szabnak ki ha nem fejezi be..és ha máskor is zajong!Én megértem hogy fát kell vágnia!De nem lehet ezt a pincében pl?Sajnos ez elég idegesítő!!! Mondjuk ki is kibékülnénk a helyzettel ha csak heti 1 alkalommal kellene ezt hallgatnunk,de sajna nem így van!!Ez nem Önre értem!!
2012. máj. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!