Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi számít csendháborításnak?

Mi számít csendháborításnak?

Figyelt kérdés
multkokr mi kint voltunk 7óra körül a barátokkal az utcán csak beszélgettünk. a háznál ami előtt álltunk volt 1 kutya és az ugatott. a ház tulajdonosai idősek és az ablakból leskelődtek majd kihívták a rendőrséget. ez csendháborítás?
2010. nov. 12. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag bármi minősülhet csendháborításnak, amit a másik annak érez. Ez lehet kutyaugatás, porszívó, fűnyíró, buli zaja.

Ez van.

2010. nov. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

218/1999 (XII. 28) Kormányrendelet - Az egyes szabálysértésekről:



6. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetőjével szemben a rendőrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki.

2010. nov. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az nem csendháborítás a ti részetekről, ha a saját kutyájuk ugatott. Egyébként meg nem biztos, hogy csendháborítás miatt hívták ki a rendőrséget, lehet, hogy bepánikoltak, hogy betörők sustorognak a házuk előtt.
2010. nov. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
25%

Én úgy tudom, hogy csak este 10 óra után minősül csendháborításnak az, amit az egyik válaszoló már leírt.


De nem vagyok benne biztos, viszont én így hallottam. Szóval azután halkan.

2010. nov. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mint az a rendeletből egyértlemű, szó sincs este 10 előttről, vagy utánról, mindig csendháboritás az, ami a rendeletben körül van irva, délelőtt 11-kor is.
2010. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!