"Esetleg vallomásokat tudnál gyűjteni."
Hát ha vallomások is elegek lennének a feljelentéshez az kellemetlen, van már vkinek konkrét tapasztalata hasonló ügyben, vagy van itt egy jogban jártas személy?
Ha te vagy az, akit fel akarnak jelenteni, és most parázol miatta, akkor miért voltál korábban ekkora paraszt?
Örülj neki, hogy csak fel akar jelenteni utólag, mert azzal semmire sem megy, magánfelvételek semmire sem jók, főleg nem fél év után! Ha a közelembe hangoskodtál volna, simán átmentem volna és úgy pofán vertelek volna, hogy egy életre elment volna a kedved a "csendháborítástól"
Azért voltunk parasztok mert az szubjektív h zavar e valakit az adott hangerő, ráadásul nem is szól h légyszi legyetek halkabban hanem félév után jut eszébe h netán feljelent mert annak idején zavarta.
Te korrekt vagy h amint vmi zavar rögtön tisztázni akarod a helyzetet, mondjuk szépen is lehet kérni, az is ugyanolyan hatásos.
De gondolom az szerinted se lenne korrekt ha simán beszélgetsz az illetővel akinek vmi tevékenysége zavart, meg se említed neki h légyszi változtass már a hangerőn, hanem több mint fél év múlva, egyéb okok miatt ki akarnál szúrni vele és csak akkor jutna eszedbe feljelenteni.
A 2012.évi II.törvény szövege alapján a kérdés értelmetlen.
1. Az előzetesen tett feljelentés fogalmilag kizárt;
2. A szbálysértés folyamata alatti "feljelentés",amely hatósági intézkedést von maga után,ugyancsak kizárja az "utólagos feljelentés" lehetőségét;
3. A törvény szerint az elkövetett szabálysértés elévülése hat hónap. Ebből folyóan bárki tehet - az elkövetést követő hat hónapon belül - "utólagos " feljelentést.
A "bizonyítás" nem a feljelentő kötelessége. Azt az eljáró hatóság folytatja le. A feljelentésben - természetesen - meg kell jelölni azokat a tényeket,ismereteket, ami a feljelentő rendelkezésére áll és/vagy a bizonyításra alkalmas.
Többeknek: meg kell ismerni és értelmezni a jogszabályt.
A 2012.évi II.törvény, amely 2012.O4.12-től hatályos 195.§-a:
(1) Aki lakott területen, az ott lévő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy védett természeti értékeket zavarja, szabálysértést követ el.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő, természeti és védett természeti területen a a természetvédelmi őr és helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr is szabhat ki helyszíni bírságot.
Hozzátenném a sok törvény bemásológatokhoz, hogy a legfontosabbat elfelejtették bemásolni, azt hogy a csendháborítás nem időtől, hanem hangerőtől, dB-től függ.
Amúgy meg ne aggódj, az ilyenek csak fenyegetőznek.:D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!