Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tennétek, ha szesztilalmat...

Mit tennétek, ha szesztilalmat vezetnék be hazánkban, mint anno az Egyesült Államokban?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 00:46
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Te? Miért, te vagy az ország egyszemélyi ura?


Amennyiben nem, úgy remélem, nem is kerülsz hatalomra. Ha pedig igen, akkor örömmel látom, hogy mégis törődsz valamennyire a nép véleményével is.

2012. márc. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Annak idején pont a szesztilalom tette le a maffia alapköveit az amcsiknál.

Hogy én mit tennék? Nem érdekelne. Nem iszok alkoholt, még a szagát is utálom, a fél családom alkesz volt, egyedül a minőségi vörös bort ittam meg de mivel gyógyszert szedek, nem is ihatok rá.

Másrészről minek betiltani? Sokan nem azért isszák le magukat mert van pia ez egy kicsit összetettebb dolog.

Ha nincs szesz van helyette más. Cigi, kábszerek, higító szaglászás stb. És lenne még szeszcsempészet meg ami ehhez kapcsolódik lásd első mondat.

Nincs értelme betiltani.

2012. márc. 23. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
A jobbikosok kijózanodnának.
2012. márc. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Elso hozzaszolo mi van este nem volt, aki megkurjon, h igy belazadtal?

A harmadik hozzaszolo meg vegyen repjegyet indiaba aztan ott okoskodjon.

2012. márc. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy elkezdenék csempészni az alkoholt, mint anno, és elég sok ember gazdagodna meg.
2012. márc. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Természetesen nem én vezetném be a szesztilalmat, csak elírtam.


Az alkoholizmusnak nem az alkohol az oka úgy vélem. Senki sem születik alkoholistának, hanem a szocializációja során válik azzá. Szerintem semmi értelme semmiféle tilalomnak, hiszen az ember van olyan leleményes lény, hogy - szinte - bármi kábítószerré válhat a kezében. Olyan társadalmi, gazdasági, politikai stb. körülményeket kell teremteni, hogy ne éljen vissza az egyén az itallal, hanem mértékkel fogyassza. Az alkohol betiltása az adott társadalom betegségének csak tüneti kezelése lenne.

2012. márc. 23. 15:51
 7/7 anonim ***** válasza:

"A harmadik hozzaszolo meg vegyen repjegyet indiaba aztan ott okoskodjon."


Te meg Türkmenisztánba. Ti úgy is onnan származtok.

2012. márc. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!