Orvosolható ez jogilag ennyi idő után? 92 éves nagymamámnak nem írtak be anno 15 évet a tsz-nél a munkakönyvébe, és szegény így nagyon kevés nyugdíjat kap.
" 1960-tól 65-ig nem írták be neki"
Én akárhogy nézem ez csak 5 év..Bár meglep,hogy nincs bejegyzés róla..
Mivel a hatvanas években nem volt adózás,így nehezebb lesz utána járni..De ha utánajártok előtte gondoljátok meg,hogy érdemes-e mert lehet hogy 5 év nem sokat változtat.Gondolom ennek ellenére bőven megvan a ledolgozott éveinek száma.(a nyugdíj összegét nem hiszem ,hogy befolyásolná)
A 60-as években már kellett fizetni jövedelemadót és nyugdíj hozzájárulást.
Megpróbálhatod az Egészségbiztosítónál, de kicsi a valószínűsége,hogy megkeresik a munkaviszonyát.
A Nyugdíjfolyósító az adott ember nyugdíjba vonulásakor a saját nyilvántartása alapján számolja ki, mennyi a nyugdíj összege. (Ez jelenleg az egyéni nyilvántartó lap; nem tudom, régen mi volt a neve).
Előfordulhat, hogy az ő nyilvántartásukban megvolt / megvan az a 15 év, ha a munkáltató (a TSZ) feléjük bejelentette a munkaviszonyt, csak nem írta be a munkakönyvbe. - Bár ez elég furcsa, de volt már rá példa.
Mindenesetre erről lehet információt kérni akár személyesen, akár levélben: Kérdezzétek meg, szerepel-e az az időszak az ő nyilvántartásukban, tehát figyelembe vették-e a nyugdíj összegének megállapításakor.
Ha igen, akkor a nyugdíj összege annyi, amennyi a szabályozás szerint jár, még ha ez kevés is.
Bizonyos feltételek megléte esetén lehet egyszeri kiegészítést kérni, legalábbis pár évvel ezelőtt még lehetett; be kell nyújtani egy kérelmet hozzá.
Ha nem szerepel náluk a tsz-es jogviszony, akkor esetleg tudnak segíteni, hogy mit lehetne tenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!