Apát kirúgják a munkahelyéről, ha elmegy táppénzre. Megtehetik?
Most már simán kirughatják táppénz alatt is.
Ugyan is a munkáltatónak nem kötelessége megindokolnia,hogy miérrt rugja ki!
Apukámat is kirugták!
Melanómája lett,elment műtétre,utána pedig táppénzt sem kapott,mert hogy időközben kirugták!
neki is megmondta a fönöke,hogy ha megmütetti magát repül.
De kérdezzetek meg egy munkajogászt!
sajnos a mai világban,ez így megy!nem dolgozol?repülsz,van helyetted bőven más.
Még mindig él az az általános vélekedés, hogy a táppénz megvéd a felmondástól, és a táppénz lejárta után sem lehet felmondani. A határozatlan idejű munkaviszonyt valóban nem lehet megszüntetni rendes felmondással a táppénz időtartama alatt, azonban a közös megegyezésnek és a rendkívüli felmondásnak nem akadálya a táppénzes állomány. A táppénzből felépült dolgozó pedig legfeljebb 30 napig áll még védettség alatt, ha a táppénzes állománya is elérte a 30 napot. Amennyiben azonban csak 15-29 napot volt beteg, a felépülése után csak 15 napig élvez védettséget. 15 napnál kevesebb táppénzes állomány pedig kizárólag a betegség tartama alatt véd a felmondástól.
Hangsúlyozni kell, hogy a védelem kizárólag a határozatlan idejű munkaviszonyra vonatkozik,
a határozott idejű munkaviszony akkor is megszűnik a kikötött időtartam lejártával, ha táppénzen van a dolgozó.
Ugyanez vonatkozik a próbaidőre is, ha az egyéb feltételek fennállnak próbaidő alatt is el lehet menteni táppénzre, azonban védettséget nem élvez a dolgozó, a próbaidő alatt indokolás nélkül bármikor megszüntethetik a munkaviszonyát.
A kölcsönzött munkavállalóknak sincs védettségük, ugyanis rájuk nem vonatkozik a Munka Törvénykönyvének az a szakasza, ami a felmondási védelmet szabályozza.
Akivel pedig már közölték a felmondást, nem tolhatja ki a felmondási időt táppénzzel. Természetesen a felmondási idő alatt is el lehet menni táppénzre, azonban ez az időszak nem fogja meghosszabbítani a felmondási időt.
Az úgynevezett „passzív táppénz” időtartama évek óta folyamatosan csökken, pontosan azért, hogy ne a táppénzt használják arra a munkavállalók, hogy megszűnt biztosítási jogviszonyukat (munkaviszonyukat) meghosszabbítsák ezzel az időszakkal. Passzív táppénz ugyanis annak jár, aki a biztosítási jogviszonyának megszűnését követő három napban megbetegszik. Idén április 1-jétől a passzív táppénz 90 napos időtartamát tovább csökkentették, már csak 45 napig jár ilyen jogcímen ellátás. Azt is érdemes megjegyezni, hogy aki munkanélküli, nem kaphat egyszerre táppénzt és álláskeresési járadékot is.
Édesapád dugjon egy diktafont az inge zsebébe, és bármikor ha a főnök hívatja, kapcsolja be. Vagy keresse meg ő a főnököt, és járja vele körül a témát. Ha kiugrasztotta a nyulat a bokorból, nyugodtan menjen el táppénzre, aztán ha visszamegy, és ki akarják rúgni, közölje, hogy mondjuk kétmillió forintért csöndben marad.
Ha nem kivitelezhető vagy nem jön be a diktafonos dolog, akkor a nyilvánosság erejében kell bízni. A munkaügyi bíróságon kívül a helyi lapokat értesíteni, a netet telekürtölni a részletekkel stb.
(A 41%-os kollégát arra kérném, hogy fejezze be a szélsőséges pártot népszerűsítő propagandát.)
a diktafonos megoldás csak maszek zsarolás
szerintem a bíróságnem használhatja fel,mert illegálisan készült (jogászok, megcáfoljátok?)
"Kapitalizmusban bármit megtehetnek. Apa lépjen be szakszervezetbe és a Munkáspárt 2006-ba és harcoljon érte, hogy ne lehessen megalázni se őt, se más embertársunkat ebben az országban."
Rosszabb vagy, mint a Jobbikmániások. Szerinted mindenre a 0,5%-os pártod a megoldás! Tudomásul kéne venni, hogy semmit nem ér, és sajnos sehol nincs erős szakszervezet sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!