Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A BKV behajtással fenyegetözik...

A BKV behajtással fenyegetözik. Megtehetik jogilag, hogy behajtanak?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy kimutatást, 2006-ig visszamenöleg be akarnak rajtam hajtani 186 ezer forintot. Viszont nem akarom kifizetni, sehogyan sem. Jelenleg gyesen vagyok a lányommal, ez a pénz az éhenhaláshoz is kevés. Ingatlanom nincs.

Tudnak így csinálni valamit, vagy kipakolják a lakást ahol élek? Nem évült már el ez a tartozás?

Sajnos nem vagyok jogász, ezért inkább megkérdezem, hátha tudtok valami biztatót mondani.


2011. ápr. 12. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy sikerült ezt összehozni? Egyébként nem évült el. Nem is fog, ha évente egyszer írnak egy felszólító levelet -sima is lehet, nem kell ajánlottnak lennie.

Kérj részletfizetést.

2011. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

5 év kell az elévüléshez. Most 2011 van, szóval még pont időben vannak.

Sajnos ezzel nem tudsz mit kezdeni, nyilván megadtad az adataid, esetleg ott van az aláírásod a papíron, hogy igen, te blicceltél.

Próbálj meg valahogy pénzt szerezni, mert ha most nem is pakolják ki, majd jönnek később és még többet fognak követelni - sajnos ráadásul teljesen jogosan.

Pert nem nyerhetsz velük szemben, elég jól bebiztosították magukat.

Esetleg próbálj meg részletfizetést kérni, hátha úgy könnyebben ki tudod fizetni.

2011. ápr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Ha nincsen a neveden semmi, akkor hoppon maradhatnak. Szerintem.
2011. ápr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Helmet!


Ha gyesen van, akkor van gyereke. Ha van gyereke, azt el kell tartani. Tehát lesz munkája -remélhetőleg. Ne jusson már oda, hogy a fizetése 33%-át letiltsa a BKV 100 évre a kamatos kamatok meg a végrehajtási díj miatt...

2011. ápr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Letiltják majd a későbbi fizud 33%-át, ha a végrehajtó nem talál semmi elvihetőt a lakásból. És akkor már több lesz, mint 186 ezer. Egyezkedni kell velük!
2011. ápr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Havi 500 forintnál többet nem tudnék fizetni semmiképpen sem. Abba meg nem hiszem, hogy belemennek.

Írjak nekik levelet?

2011. ápr. 12. 23:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hívd fel, akitől a levelet kaptad! Gyorsabb, és hatékonyabb, mint a levelezésbe való kezdés.
2011. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekem amiatt furcsa a dolog, mert 2009-ig minden hónapban vettem bérletet, mivel 2000 óta gyüjtöm. 2009-ben a kimutatás szerint nem volt (pedig akkor már anélkül utaztam pénz híján), 2010-ben meg állítólag megint igen, mikor veszélyezetett terhesen otthon feküdtem. Vagy a dátumozást szúrták el, vagy valami itt nagyon nem stimmel.. Na mindegy, akkor majd megpróbálok valamit tenni.

Köszönöm a válaszokat!

2011. ápr. 12. 23:06
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ha nincsen a neveden semmi, akkor hoppon maradhatnak. Szerintem."


Szerinted...

2011. ápr. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Havi 500 forintnál többet nem tudnék fizetni semmiképpen sem. Abba meg nem hiszem, hogy belemennek. "


Ha befizetsz havi 500 forintot akkor már jóhiszemű fizetésképtelen adósnak minősülsz és egyetlen bíróság sem fog nekik igazat adni. Ha meg nem fogadják el akkor ők maguk mondtak le az összegről, tehát a továbbiakban követelésük nem lehet. Ennyi. De minden befizetést úgy kövess el, hogy az a későbbiekben igazolható legyen.

2011. ápr. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!