Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A BKV behajtással fenyegetözik...

A BKV behajtással fenyegetözik. Megtehetik jogilag, hogy behajtanak?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy kimutatást, 2006-ig visszamenöleg be akarnak rajtam hajtani 186 ezer forintot. Viszont nem akarom kifizetni, sehogyan sem. Jelenleg gyesen vagyok a lányommal, ez a pénz az éhenhaláshoz is kevés. Ingatlanom nincs.

Tudnak így csinálni valamit, vagy kipakolják a lakást ahol élek? Nem évült már el ez a tartozás?

Sajnos nem vagyok jogász, ezért inkább megkérdezem, hátha tudtok valami biztatót mondani.


2011. ápr. 12. 22:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, tévedsz. A havi 500 Ft ebben az esetben kevés, van alsó limit. Egyetlen bíróság sem fog a kérdező javára dönteni, mivel a BKV járműveinek használata nem kötelező. Sőt a perköltséget és a kamatokat is hozzácsapják. Szóval próbálj inkább egyezkedni velük, mivel ők hamar a Bírósághoz fordulnak. Nekem egyszer egy 3000 Ft-os parkolási számlát küldtek ki közel 5 évvel később, de ekkor már 24 ezer Ft-ról. Bár soha nem parkolok tilosban és fizető parkolóban, ki akartam fizetni a békresség kedvéért. De a férjem nem ment bele, tudta, hogy kizárt, hogy rossz helyen parkoltam. Bíróság elé került az ügy, a bíró is azt mondta, fizessem ki, mert így már több mint duplája lesz a perköltség miatt. Közben a férjem kiderítette, hogy abban az utcában, ahol parkoltam, abban az időben még nem volt fizető a parkolás. Így megnyertem a pert. De ha tényleg blicceltél, akkor nem nyered meg a pert, csak az összeg fog nőni.
2011. ápr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én hallottam valami olyasmiről is, hogy a tartozást örökölheti a gyerek valamiképpen. Ha így van, gondolom ez nem lenne szerencsés... ki kellene fizetni valahogy részletekben.
2011. ápr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!