Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fenyegethetnek behajtással,...

Fenyegethetnek behajtással, ha nem kötöttem szerződést és nem is vettem igénybe szolgáltatást?

Figyelt kérdés
Bővebben: szennyvíz csatorna épülne a falunkban. Eddig semmiféle szerződést nem kötöttek velünk, semmiféle kapcsolatban nem állunk a vízmű-társulattal, aki szervezi a kiépítést, és most kaptunk felszólítást, hogy 100e ft. hátralékunk van. Novemberben és januárban kellett volna már befizetni eddig szerintük 50-50ezret, de mire? Mi semmiféle papírt nem írtunk alá, hogy ők majd egyszer csatornát csinálnak és szolgáltatnak nekünk, egy ásónyom sincs természetesen azóta sem, mire fizetnék én nekik? Az meg egyenesen szerintem már fenyegetés, hogy ha nem fizetünk 8 napon belül, gondoskodnak a hátralék behajtásáról. Szerintetek?
2010. márc. 17. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy a csatorna bekötéséről, a többség mit nyilatkozott!
2010. márc. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vízgazdálkodási törvény alapján kötelező csatornára rákötni ha épül ugyanúgy mint ha szemétszállítás van a helységben nem lehet nem igénybe venni.Ezt az önkormányzat adja ki rendeletben.
2010. márc. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A többség mit nyilatkozott? Meg sem kérdeztek bennünket! Egyszer csak eldöntötték, hogy na majd lesz, aztán kész. Pedig nem kellene elvileg törvény szerint, mert nagyon kicsi a falu, ennek már utánanéztünk. Csak az a baj, hogy körjegyzőségben vagyunk egy másik faluval, akiknek meg már kéne, csak ott ugye kevesen "szálltak be a kezdőrészletekbe", aztán most ezt ránk akarják kényszeríteni. Rendelet sincs róla, meg semmiféle hivatalos irat. Csak egy fénymásolt cetli a postaládába dobva. Őszintén, erre fizetnétek 250ezret összesen? Mert ha kiépült volna már a csatorna, lenne mire rákötni a háztartásokat, de amíg egy ásónyom sincs, semmiféle hivatalos szerződés vagy bármi, mire fizetnénk?
2010. márc. 17. 10:01
 4/5 A kérdező kommentje:
Időközben kiderült, hogy még csak most akarnak pályázni a beruházásra, és az önerőhöz kellene nekik a pénz. Na de könyörgöm, arra, hogy majd egyszer talán lesz valami, vagy nem, mit gondolnak ki fog befizetni nekik ennyit? Tudtam én, hogy sántít a dolog és hogy alaptalan. De hogy mit meg nem tesznek egyesek, hogy a kisemberekből pénzt húzzanak ki. Mert sajnos van olyan, aki megijed a behajtás hallatára és nem jár utána, hanem fizet ezeknek a ...-nak, de én nem az vagyok...
2010. márc. 17. 12:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Teljesen jogszerűtlen, ugyanis a polgári befizetés nem képezi önerő tárgyát, mivel az majd csak lesz, ha pályázatot nyer.

Szóval szerintem menjetek a Polgármester házához, majd verjétek el de mint az állat!

És Ő majd felhívja a rokont akié a cég, és elmondja neki, hogy sajna de nem lesz csatorna.

2010. márc. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!