Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Baleset történt velem, immár...

Baleset történt velem, immár 36 napja nem tudok járni, kit és milyen úton-módon lehet beperelni? (részletek)

Figyelt kérdés

Egy közértből kilépve, a lelépő patka előtt lévő betonhibába (valami besüppedés, mélyebb repedés) véletlenül beleléptem, és súlyosan zúzódott a bokám: láb- és bokaszalagok szakadása, plusz egy csontdarabka letört a bokámból. 36 napja nem tudok járni, újra begipszelték a lábam és lehet, hogy műtétre kerül a sor, mert olyan súlyos a sérülés a szalagoknál. Elég sokba kerültek a gyógyszerek, illetve az útiköltség az orvoshoz való járkálást miatt.

Iskola időben történ reggel 7:05 perckor.

Kit lehet felelősségre vonni a járda hiba miatt: az ottani közértet, a városvezetőséget, vagy kit?

Köszönöm szépen, ha valaki tud segíteni!


2012. febr. 18. 17:54
1 2
 1/13 tetro ***** válasza:
Attól függ, kihez tartozik a járdaszakasz
2012. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzatnál érdeklődj, de elég nehéz lest bizonyítani, azért nem vagyunk Amerikában.
2012. febr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Értem.

Az diagnózisba beleírták, hogy hol történt, ez nem lenne elég?

És szerintetek tartozhat a közérthez -mert a bejárattól kb 1 m-re volt?

2012. febr. 18. 18:40
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
A rendőrségen ismeretlen személy ellen indíts eljárást és majd megvizsgálják, hogy kinek a felelősége lett volna rendbentartani az útszakaszt.
2012. febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsot!

Szerinted van rá esély, hogy sikerrel járunk?

2012. febr. 18. 20:06
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
a mi városunkban olyan (volt) a burkolat, hogy a boltosok ígyen szóltak: Máma eső várható, alacsonyan repülnek a turisták...
2012. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Ez ilyen Amerikából átvett mentalitás: ha valakivel baleset történik, azonnal azt keresi, kit lehet beperelni érte...

Kicsit furcsa nekem. Nagyon sajnálom, hogy elestél, de miért is kellene ezért bárkit is beperelni?

Más kérdés persze, ha közveszélyes a járdaszakasz, mert tudom, hogy ilyen van. Ilyenkor természetesen van olyan, akit felelősségre lehet vonni.

De nem minden elesés tartozik ebbe a kategóriába. Hogy a te esetedben mi a helyzet, azt én nyilván nem tudom megítélni, nem is tisztem.

De tényleg csak akkor kezdj bele egy ilyen herce-hurcába, ha komolyan meg vagy győződve róla, hogy az a járda veszélyes, és fennáll a lehetősége, hogy más is megsérül ott, és úgy gondolod, hogy igenis valakinek kötelessége lett volna ezt a helyzetet észrevenni, és tenni ellene.

Minden más esetben, ez egy nagyon sajnálatos baleset, és őszintén kívánom, hogy mihamarabb gyógyulj meg. (Ezt amúgy is kívánom persze.)

2012. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Először úgy voltunk vele, hogy nem kellene, mert csak egy apró baleset, de így, hogy már 37 napja nem tudok járni és lehet, hogy még műtétre is sor kerül, elgondolkoztunk. Ez egy olyan terület, ahova két iskolából (általános, középsuli) járnak ide vásárolni nap mint nap, itt található egy könyvtár is -most arró a területről beszéltem ahol történt a baleset, szóval sok gyerek jár arra.

Köszönöm a válaszaid!

2012. febr. 19. 18:40
 9/13 A kérdező kommentje:
*arról
2012. febr. 19. 18:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk Amerikában hatalmas biztosítási díjakat fizetnek pont a perelgetések miatt. Itt számítsál egy nagyon hosszú folyamatra, ha nem utasítják el rögtön, aminek kétséges a kimenetele és egy vagyonba kerül az ítéletig is.Ha arra alig akartak fizetni, hogy egy kisbaba kéz és láb nélkül született és az orvos nem vette észre ultrahangon, akkor szerinted?
2012. febr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!