Hagyatéki eljárásnál így el lehet járni?
Kezdeném az elején, hogy érthető legyen.
Párom édesanyja halála után elment az apjával hagyatéki eljárásra, s páromnak mondták, az apja, s az ügyvéd is, úgy jár jobban, ha az Ő nevére kerülnek a lakások, s az apja a haszonélvező.
Ez 2008-ban volt, amikor is még volt szoc.pol. Én mondtam a páromnak, ne a nevén legyen a ház, mert akkor nem tudjuk felvenni, s most is jól járnánk ezzel, mert ha úgy lett volna minden, ahogy én mondtam a páromnak, már nem itt szenvednénk apóssal már több mint 3 éve.
Házasság után tudtunk volna 700ezer ft támogatást felvenni az önkormányzattól, fiatal házasoknak járót, ami feltétele, hogy ne legyen lakás a nevünkön, s nem lehetett régebben sem.
Mikor párom hazajött s elmondta, szóltam neki, hogy butaságot mondtak, s hogy épp nem így járt jól.
S akkor mondta, hogy ő úgy tudja, ez a lakás akkor is neki járt volna, mivel alapból a nevén volt, mert mielőtt meghalt a nagyapja, akié a lakás volt, átíratta az unokjára, s van innen kb. 1 órányira egy másik ingatlan, ami az anyja nevén volt.
Na most, ha a párom nevén volt tényleg ez a lakás amelyben apóssal élünk, akkor is lehet az após a haszonélvező?
Vagy így hogy létezik, hogy megkapta a haszonélvezeti jogot?
Lehet a párom nem tudja jól, s nem az Ő nevén volt az anyja halála előtt a lakás?
Kitolhatott vele az apja?
Mert a másik lakásnál megértem, mert a párom anyjának tulajdona volt, amit szintén a párom nagyapja vett, de ezt a lakást amiben élünk, a páromra íratta a nagyapja még jóval a halála előtt.
Azért érdekelne, mert mindkét lakást kiközösíti magának, ebben nyugdíjas koráig akar velünk élni, s a másik lakásba azért nem tudunk kiköltözni, mert kijelentette, amint nyugdíjas lesz, s kiköltöznénk, át kell adjuk neki. Úgy meg azért nem éri meg kiköltözni, mert párom munkahelyéhez messze van, s nem biztos, hogy este 22 után elérné az utolsó járatot. S az nyaraló, s családi házzá kellene íratnunk, ha bővíteni szeretnénk, s az a ház olyan picike, hogy a szobába ha bevisszük azt az ágyat, amin most alszunk, jó ha egy szekrényt be tudunk zsúfolni, s hely nincs. Gyerekágy meg be se férne. Konyhába egyet lépünk, amint bementünk, s ott a gáztűzhely. Fürdőbe még egy zuhany kabin se fér el. Előtérbe jó ha egy asztal székekkel elfér. Az inkább egy főnek, s nem egy családnak való. Így meg felesleges felújítani, főleg úgy, hogy mire visszaköltöznénk, ha egyáltalán elengedné a fiát, mert legutóbb is albiba mentünk, még gyerek előtt, mert nem bírtuk, hogy iszik, megzsarolta a fiát, ha nem költözünk vissza, inni fog. Persze ugyan úgy ivott, csak a fia féltette az apját is a lakást is, így vissza jöttünk. Szerencsére terhességem óta nem ivott, most pár hónapos a kicsi.
Azért kezdett érdekelni ez mert apóstól folyton azt kell hallgatnom, hogy én egy aljas senkih@zi vagyok aki betette ide a lábát, s egy ilyen senkih@zin@k hallgatnia kell. Ha van valamiről valami véleményem. Pl. legutóbb a kicsi anyatejét minden szó nélkül kivette a fagyóból, s miután szóvá tettem, hogy ne nyúljon a dolgainkhoz, ha olvasztani szeretné a hűtőládát, ami mellesleg önfagyasztós, előző nap illő szólni, mert így sincs sok anyatejem. S a fent leírtad vágta hozzám, s hogy nincs jogom épp azért mert senki vagyok parancsolgatni,s inkább megköszönném, hogy kiolvasztotta a hűtőt.
a nagypapa lakása, ha a halála előtt a férjedre íratta a a házat nem képezhette a hagyaték részét...az anyja után meg valóban a gyerek örököl, a házastárs haszonélvezetével - kár lett volna lemondani erről az örökségről, igaza volt a hagyatékin az ügyvédnek
ha mindkét lakáson haszonélvezete van az apjának, akkor viszont az apja jogosan használja mindkettőt
nem hiteles tulajdoni lapot 1000 ft-ért, hiteleset 6500-ért kaptok a földhivatalban
a hűtő meg milyen alapon lenne már apósé? kérjétek el tőle a papírokat- bár az sem kell, hiszen ott a hitel papírja nálatok, ugye?
Közben a kicsi sírt, annyi kérdésem lenne, miben volt igaza az ügyvédnőnek? Miért járt így jobban a férjem?
Mert ha ővé lett volna a haszonélvezet, s nem lenne lakás a nevén, könnyebben tudnánk támogatást felvenni(anno szocpol. s most a másikat).
Milyen hátránya lett volna belőle?
"Mert ha ővé lett volna a haszonélvezet, s nem lenne lakás a nevén, könnyebben tudnánk támogatást felvenni(anno szocpol. s most a másikat).
Milyen hátránya lett volna belőle?"
pl nem lenne tulajdona...de itt nem az a lényeg, két opciója volt, vagy elfogadja a teljes örökséget és ami ezzel jár (tulajdonos egy ingatlanban, ami az anyja házastársának a haszonélvezetével terhelt) vagy visszautasítja a teljes örökséget (ez esetben semmit nem kap)...olyan verzió nincs, hogy az örökség helyett haszonélvezetet kap
a hűtőt meg, ha felesben fizetitek, akkor fele-fele jár...a férjednek meg nyugodtan megmondhatod, hogy a te részedet (25%) ne ajándékozgassa el....bár speciel nem értem, hogy egy használt hűtőn mit problémázol, ha a költözés úgyis csak évek múlva lesz
az após mellől meg nyugodtan el lehet költözni, a férjed meg és te is nyugodtan kikérheted magadnak a hangnemet
a nagypapa féle lakás tulajdoni lapját meg kérjétek ki, ha nem megfelelően jártak el a hagyatéki tárgyaláson, akkor ügyvéd segítségével rendezzétek a helyzetet
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!