Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki eljárásnál így el...

Hagyatéki eljárásnál így el lehet járni?

Figyelt kérdés

Kezdeném az elején, hogy érthető legyen.

Párom édesanyja halála után elment az apjával hagyatéki eljárásra, s páromnak mondták, az apja, s az ügyvéd is, úgy jár jobban, ha az Ő nevére kerülnek a lakások, s az apja a haszonélvező.

Ez 2008-ban volt, amikor is még volt szoc.pol. Én mondtam a páromnak, ne a nevén legyen a ház, mert akkor nem tudjuk felvenni, s most is jól járnánk ezzel, mert ha úgy lett volna minden, ahogy én mondtam a páromnak, már nem itt szenvednénk apóssal már több mint 3 éve.

Házasság után tudtunk volna 700ezer ft támogatást felvenni az önkormányzattól, fiatal házasoknak járót, ami feltétele, hogy ne legyen lakás a nevünkön, s nem lehetett régebben sem.

Mikor párom hazajött s elmondta, szóltam neki, hogy butaságot mondtak, s hogy épp nem így járt jól.

S akkor mondta, hogy ő úgy tudja, ez a lakás akkor is neki járt volna, mivel alapból a nevén volt, mert mielőtt meghalt a nagyapja, akié a lakás volt, átíratta az unokjára, s van innen kb. 1 órányira egy másik ingatlan, ami az anyja nevén volt.


Na most, ha a párom nevén volt tényleg ez a lakás amelyben apóssal élünk, akkor is lehet az após a haszonélvező?

Vagy így hogy létezik, hogy megkapta a haszonélvezeti jogot?

Lehet a párom nem tudja jól, s nem az Ő nevén volt az anyja halála előtt a lakás?

Kitolhatott vele az apja?


Mert a másik lakásnál megértem, mert a párom anyjának tulajdona volt, amit szintén a párom nagyapja vett, de ezt a lakást amiben élünk, a páromra íratta a nagyapja még jóval a halála előtt.


Azért érdekelne, mert mindkét lakást kiközösíti magának, ebben nyugdíjas koráig akar velünk élni, s a másik lakásba azért nem tudunk kiköltözni, mert kijelentette, amint nyugdíjas lesz, s kiköltöznénk, át kell adjuk neki. Úgy meg azért nem éri meg kiköltözni, mert párom munkahelyéhez messze van, s nem biztos, hogy este 22 után elérné az utolsó járatot. S az nyaraló, s családi házzá kellene íratnunk, ha bővíteni szeretnénk, s az a ház olyan picike, hogy a szobába ha bevisszük azt az ágyat, amin most alszunk, jó ha egy szekrényt be tudunk zsúfolni, s hely nincs. Gyerekágy meg be se férne. Konyhába egyet lépünk, amint bementünk, s ott a gáztűzhely. Fürdőbe még egy zuhany kabin se fér el. Előtérbe jó ha egy asztal székekkel elfér. Az inkább egy főnek, s nem egy családnak való. Így meg felesleges felújítani, főleg úgy, hogy mire visszaköltöznénk, ha egyáltalán elengedné a fiát, mert legutóbb is albiba mentünk, még gyerek előtt, mert nem bírtuk, hogy iszik, megzsarolta a fiát, ha nem költözünk vissza, inni fog. Persze ugyan úgy ivott, csak a fia féltette az apját is a lakást is, így vissza jöttünk. Szerencsére terhességem óta nem ivott, most pár hónapos a kicsi.

Azért kezdett érdekelni ez mert apóstól folyton azt kell hallgatnom, hogy én egy aljas senkih@zi vagyok aki betette ide a lábát, s egy ilyen senkih@zin@k hallgatnia kell. Ha van valamiről valami véleményem. Pl. legutóbb a kicsi anyatejét minden szó nélkül kivette a fagyóból, s miután szóvá tettem, hogy ne nyúljon a dolgainkhoz, ha olvasztani szeretné a hűtőládát, ami mellesleg önfagyasztós, előző nap illő szólni, mert így sincs sok anyatejem. S a fent leírtad vágta hozzám, s hogy nincs jogom épp azért mert senki vagyok parancsolgatni,s inkább megköszönném, hogy kiolvasztotta a hűtőt.


2011. júl. 26. 16:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

a nagypapa lakása, ha a halála előtt a férjedre íratta a a házat nem képezhette a hagyaték részét...az anyja után meg valóban a gyerek örököl, a házastárs haszonélvezetével - kár lett volna lemondani erről az örökségről, igaza volt a hagyatékin az ügyvédnek


ha mindkét lakáson haszonélvezete van az apjának, akkor viszont az apja jogosan használja mindkettőt

2011. júl. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
ja és a tulajdoni lapon fel van tüntetve, hogyha van haszonélvezet az ingatlanon
2011. júl. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
a tulajdoni laphoz nem jutunk hozzá, após kiközösítette magának, ahogy a fia nevére vettünk most hütőt, vagyis a férjem nevére vetette fel a hitelt, s a hűtő papírjait magának eltette, s kijelentette, ha elköltözünk, ővé a hűtő.
2011. júl. 26. 17:03
 4/32 A kérdező kommentje:
Amúgy én is épp ezért nem értem, ha az ővé volt, hogy képezhette a hagyaték részét, Ha meg férjem nem jól tudta, szerintem meg nem jól járt. 2008-ban tudtunk volna szocpolra építkezni vagy most van olyan támogatás, tavaly házasodtunk, hogy a fiatal házasog 35 vagy 40 éves korugik, ha nincs a nevükön lakás (ugyebár, ha a hagyatékin ez a lakás is szerepelt, nem lehetett a páromé, legalábbis ahogy az első válaszoló s én is tudom), akkor 700ezret kaptunk volna támogatást, s meg tudtunk volna egy ilyen apától/apóstól szabadulni.
2011. júl. 26. 17:05
 5/32 anonim ***** válasza:

nem hiteles tulajdoni lapot 1000 ft-ért, hiteleset 6500-ért kaptok a földhivatalban

a hűtő meg milyen alapon lenne már apósé? kérjétek el tőle a papírokat- bár az sem kell, hiszen ott a hitel papírja nálatok, ugye?

2011. júl. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Közben a kicsi sírt, annyi kérdésem lenne, miben volt igaza az ügyvédnőnek? Miért járt így jobban a férjem?

Mert ha ővé lett volna a haszonélvezet, s nem lenne lakás a nevén, könnyebben tudnánk támogatást felvenni(anno szocpol. s most a másikat).

Milyen hátránya lett volna belőle?

2011. júl. 26. 17:23
 7/32 A kérdező kommentje:
A hűtőt felesben fizetjük, csak a hitelt a párom vette fel. Az összes papírt elvette a páromtól, onnan tudom, mikor szóltam a páromnak, adja ide, eltenném a többi számlához, s irathoz, annyit mondott az apja már eltette, meg megkérdeztem, s a hűtő kié lesz, ha elmegyünk. Annyit mondott após már lefoglalta magának, s ő amúgy is újat akar venni magunknak ha elmegyünk. Az a baj, a párom ilyen adakozó, após meg ilyen. Amiben tud hátráltad.
2011. júl. 26. 17:26
 8/32 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy csak engem foglalkoztat, a párom meg mindenben benne van, amit az apja mond neki:( Múltkor a lekötésünket azért bontotta fel, mert az apja szólt, hogy keresztelőre, s unokája névnapjára akar adni 20ezret, s a párom vegye ki onnan a lekötéséőből, s azt szánja az unokának. Hát ha ilyenben benne van a párom, nélküle nekem a földhivatalban nem adnának ki papírokat, a férjem meg tart az apjától. Mondta is hogy egy-két dologban azért nem beszélne vele, mert tart attól, hogy kitenné az utcára. Vagy pl. a múltkor felhjozta, csak akkor tudnánk minnél hamarabb házat venni, ha kölcsönkérne az apjától pár milliót, s mondom, úgysem mered, a válasza az volt, hogy igazam van, nem meri. Azt mondta, az apja leszedné a fejét, s begurulna ha ezt felhozná, s hogy rám fogná, hogy én beszéltem rá Őt, s tuti elzavarna minket a háztól. Kérdem én, kinéznéd ezt az apádból, s válasza az hogy igen. Kiskorában nem ő nevelte, inkább a piát választotta, majd 13 múlt a párom mikor visszakerült hozzá, akkor eldobta magától, most meg magához láncolja.
2011. júl. 26. 17:30
 9/32 A kérdező kommentje:
Ja, s após mindent amit közösbe venne, felét kifizetteti velünk, s a lépcsőháznál is most újítanak v.mit, s kijelentette felesben fizetjük. Mi amit veszünk, olyan kiadások, ha nem élnénk vele, nem biztos hogy kellenének, semmibe se ad bele. Párom nem meri kérni.
2011. júl. 26. 17:32
 10/32 anonim ***** válasza:

"Mert ha ővé lett volna a haszonélvezet, s nem lenne lakás a nevén, könnyebben tudnánk támogatást felvenni(anno szocpol. s most a másikat).

Milyen hátránya lett volna belőle?"


pl nem lenne tulajdona...de itt nem az a lényeg, két opciója volt, vagy elfogadja a teljes örökséget és ami ezzel jár (tulajdonos egy ingatlanban, ami az anyja házastársának a haszonélvezetével terhelt) vagy visszautasítja a teljes örökséget (ez esetben semmit nem kap)...olyan verzió nincs, hogy az örökség helyett haszonélvezetet kap


a hűtőt meg, ha felesben fizetitek, akkor fele-fele jár...a férjednek meg nyugodtan megmondhatod, hogy a te részedet (25%) ne ajándékozgassa el....bár speciel nem értem, hogy egy használt hűtőn mit problémázol, ha a költözés úgyis csak évek múlva lesz


az após mellől meg nyugodtan el lehet költözni, a férjed meg és te is nyugodtan kikérheted magadnak a hangnemet


a nagypapa féle lakás tulajdoni lapját meg kérjétek ki, ha nem megfelelően jártak el a hagyatéki tárgyaláson, akkor ügyvéd segítségével rendezzétek a helyzetet

2011. júl. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!