Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kéretlen hírlevélküldő cégeket...

Kéretlen hírlevélküldő cégeket fel lehet jelenteni vagy beperelni őket?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre több kéretlen e-mailt kapok, vannak cégek, akik azt állítják feliratkoztam a hírlevelükre és folyamatosan küldik, amit nem kellene. Ezt kezd felbosszantani és szeretnék tenni ellene valamit most már. Fel lehet őket jelenteni vagy perelni? Van valami kiskapu vagy rendes törvény, ami segíthet elérni a célom?
2012. jan. 9. 01:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Azzal hogy küldenek emailt nem követnek el semmilyen büntetendő cselekményt mert egy világhálón küldik.Ugyanis ez nyitott a világ felé nem kell feltörni
2012. jan. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dizus ***** válasza:
Meg mindig ott van ha leakarsz iratkozni akkor kattints ide+oda és le vagy iratkozva!Ennyi!
2012. jan. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bumbi02 ***** válasza:
ne törődj velük.. nekem 9600 olvasatlan levelem van tölük.. csináltam másik email címet amire egy se jön.. (gmail)
2012. jan. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Mi is küldünk ki hírleveleket.Semmire nem mennél a feljelentéssel elhiheted.

Ha nem kell iratkozz le róla!ennyi.

2012. jan. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De, törődni kell velük! Amit csinálnak, az nem törvényes (már ha biztosan nem kérted). [link]


Sajnos kicsit macerás a bejelentés: [link]

2012. jan. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A citromailról tudom hogy ott a regisztrációnál lehet kérni hogy ne küldhessenek hírleveleket tehát ha ott igent mondtál akkor bármilyen hírlevél mehet neked.
2012. jan. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Egy szolgáltató nem döntheti el helyettem, hogy én kérem-e bármelyik cég hírlevelét.
2012. jan. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dizus ***** válasza:
Nem értem mit kell ezen görcsölni,le kell iratkozni és kész!Mindenkinek ez a feljelentés a mániája mostanság!Biztos unatkoznak!
2012. jan. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
és mit lehet tenni ha nem enged már egy hete leiratkozni egy hírlevélről??? nagyon idegesítő, és gondolom szándékosan csinálták hogy ne lehessen!
2012. jan. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

NHH-nál lehet bejelentést tenni. Ez régen ingyenes volt, de most úgy tudom, már valamit kérnek, ha ki akarod vizsgáltatni a dolgot. 50 000 - 500 000Ft-ig mehet a bírság. Eddig nálam még mindig csak figyelmeztették a spammert, de utána nem jött mondjuk több levél.


Leiratkozni nem lehet. Akárhová regelsz egy új címmel is, az meglesz utána, ha meg a gmail-es címeddel nem regelsz sehová, akkor az megint macera.


Citromailt, freemailt, és magyar társaikat felejtsd el. Bejelentést csak magyar spammer ellen tegyél, ha teszel.


Legjobb, ha csinálsz egy gmail fiókot, a korábbi címedről átirányítod oda a levelehet. Az a spam 90%-át már ki is szűrte, amit nem, ott az email címre állítaszegy tiltást, és kész.

2012. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!