Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényesen jártak el?! Mit...

Törvényesen jártak el?! Mit tehetek, ha tehetek bármit is?

Figyelt kérdés

2008. májusában fejeztem be a szakközépiskolát(érrétségi), ekkor jelentkeztem a helyi munkaügyi hivatalnál, hogy vegyenek fel álláskeresőnek. Ami meg is történt. 2009 márciusában lehetőségem nyílt egy ingyenes tanfolyam elvégzésére(9 hónap, gazd.info.) ezalatt az idő alatt kaptam 38000 Ft-ot havonta. Novemberben vége lett a tanfolyamnak és a munkaügyi hivatalnál ajánlották hogy kérvényezzem a szociális segélyt(később bérpótló juttatás, most foglalkoztatási támogatás). 2009. decemberétől kaptam ezt az ellátást, amit megvallva úgy gondoltam nem sokáig szorulok rá mert fiatal pályakezdőként úgyis lesz munkahelyem. Sajnos nem így történt, rengeteg állást megpályáztam sikertelenül. 2010. júniusában a párom kapott egy gyöngyösi álláslehetőséget és úgy döntöttünk összeköltözünk albérletbe és hátha nekem is jobban találunk munkát egy nagyobb városban, de sajnos itt nem kell a gazd.infos végzettség sehova. 2011 szeptemberben megkerestem egy esti iskolát ahol sajnos fizetnem kell a tanításért de azt tudtuk állni abból a pénzből amit minden hónapban kaptam. Munkát ugyan úgy kerestem tovább itt is(tesco, benzinkút, irodák, bankok, még takarítónak is) sajnos sikertelenül.

Hallottam hogy akinek nem lesz meg a 30 napja ledolgozva megszűnik a támogatás. El is fogadtam. De január 27.-én pénteken 10 óra körül felhívott az önkormányzat ügyintézője hogy érdeklődjön volt e munkám vagy tanultam e. Mondtam hogy munkám nem volt de iskolába járok, de mivel esti tagozatos nem felel meg. Ekkor mondta hogy menjek be és hogy jegyzőkönyvet vesz fel, mondtam neki hogy múlthéten otthon voltam de most nem tudok menni (250 km) ekkor ő felajánlotta hogy írjak egy nyilatkozatot amiben leírom hogy 2011-ben nem folytattam kereső tevékenységet és hogy lemondok a foglalkoztatási támogatásról és sürgősen adjam fel a postán. Már éppen elkezdtem írni mikor elkezdtem gondolkozni mi az hogy mondjak le, miért mondjak én le ha automatikusan úgy is elveszik. Délután 2 felé felhívott a bátyám hogy kaptam egy végzést amiben ez áll:

[link]

[link]

Sok minden nincs rendben:

1. egy ismerős azt mondta hogy az ügyintéző feljelentett és ez már csak a végleges döntés, de miért jelentettek fel?

2. Nincs sehol mellékelt nyomtatvány amit 8 napon belül vissza juttathatnék kitöltve

3. Január 20.-án kelt a dokumentum de én csak 27-én kaptam meg( vagyis akár milyen gyors lettem volna és ha van nyomtatvány akkor sem tudtam volna 8 napon belül bevinni az önkormányzathoz, a másik kis falu nem postán hozták, hanem hivatali kézbesítővel küldték házhoz ami a levél megírásakor azonnal kézbesít)

4. Mindig együtt működtem mind a munkaügyi hivatallal, mind az önkormányzattal

5. 2008 júniusától egyetlen közmunka ajánlatot sem kaptam, amit furcsálltam is mert a faluban volt olyan ember akit 2x is behívtak 1 évben. (ezért döntöttünk végül is a költözés mellett)

6. Ahol a körjegyző aláírása kellene legyen(a körjegyző neve nyomatott betűkkel ott van) ott az ügyintéző aláírása van. Ez most így hivatalon és törvényes?

Beletörődtem volna hogy nem jár tovább az ellátás, de az hogy ezt megették azt jelenti hogy a munkaügyi hivatalnál megszüntetik a regisztrációmat amit majd csak 3 hónap múlva igényelhetek és kezdődik minden előröl. Ahova eddig beadtam a jelentkezésemet minden önéletrajzra rá van írva pályakezdő regisztrál munkanélküli. Nagyon félek hogy ha véletlenül bárhonnan is vissza hívnak már nem fogok kelleni mert megszűnik a regisztrációm így minden vele járó kedvezmény a munkáltatónak.

Nem hiszem el hogy ilyet meglehet tenni, azért csak vannak nekem is jogaim főleg úgy hogy nem tettem semmit ami indokolná ezt a fajta eljárást ellenem.

Lehet fontos, az állandó lakcímemen kívül nincs más cím ahová be lennék jelentve.

Valaki aki ilyen ügyekben jártas nagyon szépen kérem segítsen!!!!!


Az hogy most nem fogok kapni foglakoztatási támogatást az azt jelenti hogy nem lesz fizetve a tb-m?

December eleje óta beteg vagyok, több mint valószínű hogy SLE, de ezt csak jövő hónapban tudom már csak meg.

Ilyenkor mit tehetek?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 30. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok vizet nem zavar. Mindenképp megvonják a segélyed, ha nyilatkozol ha nem. Ejtsd az ügyet és kész.
2012. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Miért töröltettétek a hozzászólásaimat?"


Igen. Annak kell aláírnia aki küldte, aki az ügyed intézi. Márpedig ha ez nem a közjegyző akkor mért kéne neki?

2012. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak is azért gondolom hogy neki kellene mert az ő neve szerepel és oda van írva hogy körjegyző.
2012. jan. 30. 13:34
 4/9 A kérdező kommentje:

egyébként nem töröltettem a hozzászólásodat.

A pénz elvételébe természetesen bele törődök mert eddig is úgy volt hogy már nem jár.

De ezen a sok szarságon vagyok fent akadva.

2012. jan. 30. 14:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Törvényesen jártak el.

1: Az ismerősöd vagy tud másik papírról is, vagy csak szimplán hülye. Egyáltalán nincs szó a mellékelt papírokban arról, hogy az ügyintéző feljelentett volna.

2: A mellékelt nyomtatvány véletlenül is kimaradhatott a levél mellől, egyszerűen kérhettetek volna egy nyomtatványt akár e-mailen keresztül is.

3: a levél kézhezvételétől és nem a keltétől számított 8 napon belül kellett volna intézkedned: " e végzés közlését követő naptól számított 8 napon belül" Ha 27-én vette át a leveled a testvéred(akárkid), akkor 28-tól számít a 8 nap, azaz február 4. az utolsó nap.

Amikor a kézbesítő kiviszi a polgármesteriből a levelet, van nála egy egy aláíróív, amin aki átveszi a levelet aláírja és ledátumozza (nálunk is így hordják, ne postázzák)

Az hogy te személy szerint mikor kaptad meg nem számít, az a lényeg, mikor lett átvéve.

4: Nem állítják sehol sem, hogy nem működtél együtt velük.

5: Nem kötelesek közmunkát ajánlani.

6: Aláírhatja az ügyintéző, a körjegyző nyomtatott neve után odaírja hogy "h" és máris hiteles. A feltöltésen nem látszik pontosan, hogy mi van a körjegyző nyomtatott neve után. (amúgy is az ügyintéző csinálja, a körjegyző max. aláírja)


A munkaügyinél nem szüntették meg a regisztrációdat.

Ezt melyik részben olvastad?


Nem tett semmi törvényellenes, jogtalan dolgot az ügyintéző. Ebben a levélben egyszerűen felülvizsgálatra hív be (ki van emelve kövér betűkkel)

Nem indított ellened semmilyen eljárást.


Az indoklás részben a törvény megfelelő paragrafusait idézi. Ami mellesleg kötelező is neki. Mint ahogy a "felhívom figyelmét" részeket is kötelezően bele kell írnia a levélbe.


Ha megírod a nyilatkozatot, amit az ügyintéző kért, akkor a jogosultsági feltétel hiányában szüntetik meg a foglalkoztatást helyettesítő támogatásod. Ha nem csinálsz semmit, akkor az együttműködési kötelezettséget szeged meg, ezzel kizárod magad az ellátásokból a későbbiekben is. Ha most dolgoznál 30 napot és utána megint munkanélküli lennél, akkor az első esetben újra kaphatnád a munkanélküliséged első napjától a fogl.h.tám-ot, a második esetben nem.


"Az hogy most nem fogok kapni foglakoztatási támogatást az azt jelenti hogy nem lesz fizetve a tb-m? ": Igen azt. A támogatás megszűnésének napjától nem lesz rendezett a jogviszonyod (itt nincs 45 nap passzív ellátási jogosultság)

2012. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ!

Ma délután végül is felhívtam az ügyintézőt aki igen csak lekezelően beszélt velem. Akkor még nem tudtam hogy nincs eljárás vagy feljelentés ellenem, ezért megkérdeztem hogy mi alapján történt ez így? Ő azt mondta mivel nem lakom az állandó lakcímemen ezért, akkor csak volt valami. Tovább kérdezgettem a pontokban leírt kérdésekről, amit úgy éreztem mindenféleképpen ki akar kerülni, ezért kértem a polgármestert hogy majd akkor vele megbeszélem. Ő elmondta hogy a pénzre nem vagyok jogosult(ezzel tisztában is voltam), de ő is mondta hogy már a munkaügyi hivatalnál elkezdődött a regisztráció megszüntetése. Mondta hogy beszél velük hívjam vissza 10 perc múlva. Visszahívtam és mondta minden rendben az álláskeresői regisztrációm most már nem szűnik meg.

Hát ez azért elég bonyolult!!!

A társadalom biztosításra rátérve akkor most mi lesz velem, hagynak betegen és nem vehetek igénybe semmilyen orvosi szolgáltatást???

2012. jan. 30. 21:30
 7/9 anonim ***** válasza:

A fogl.h.támnál azt is figyelembe kell venni, hogy életvitel szerűen élsz a lakcímeden. Magyarán: be vagy jelentkezve az állandó lakcímedre, de fizikailag egyáltalán nem ott laksz, hanem egy másik településen. Elvileg ilyenkor be kell jelentkezni tartózkodási helyre (ideiglenes lakcím) a másik településre és ott igényelni a fogl.h.támot. Gyakorlatilag ezt kevesen teszik meg. Viszont ha az ügyintéző bizonyítani tudja, kizárhat az ellátásból.

A munkaügyinél 2 okból kezdeményezhették az esetedben a regisztrációd megszüntetését:

1: nem élsz életvitelszerűen ott, ahol a fogl.h.támot kapod és ezt nem jelentetted be a folyósítónak (polgármesteri hivatal)

2: nem jelentél meg a felülvizsgálaton, és nem is nyilatkoztál írásban, hogy nincs meg a 30 napos feltételed.

Mindkettő az együttműködési kötelezettség megszegése, emiatt kezdeményezik az álláskeresős regisztrációd megszüntetését.

Most, hogy nem szüntették meg, az alábbiakat teheted.

Mivel szociálisan továbbra is rászoruló vagy, kéred a tbd rendezését az önkormányzattól rászorultsági alapon. Fogl.h.támot nem kapsz, de a tbd legalább rendezve lesz. Ha nem rendeződik így, akkor havi 6390 forintot kell fizetned magad után attól a naptól kezdve, hogy megszüntették a fht-dat. Ehhez be kell jelentkezni a NAVhoz eü.szolg.hozzájárulás fizetésre.

Ha az fht és az önkormányzati tb fizetés között vannak kieső napjaid, azokra is be kell jelentkezned és fizetned az arányos részt.

Keress valami ismerőst, rokont (nem közeli hozzátartozót) és jelentsen be 1 hónap háztartási munkára. ennek egyszeri 1000 forintos regisztrációs díja van, adó és járulékmentes mind a foglalkoztatónak, mind neked. Viszont az FHT elbírálásánál beszámít a 30 napba (benne van a végzésben is, amit kaptál, a 2. oldalon az eb. pontban) A NAV honlapján mindent megtalálsz a háztartási munkáról, fenn van az igazolás is, amivel igazolhatod a polgármesteri felé, hogy dolgoztál 30 napot.

Ezután igényeld meg újra a fht-t, jogosult leszel rá, mert az elbírálást megelőző évben lesz 30 nap foglalkoztatásod, és a szükséges további feltételek is megvannak (nem szüntették meg a munkaügyiben a regisztráltságod, elég ideig voltál reg.álláskereső és szociálisan is rászorult vagy)

Annyi tanácsot még fogadj el tőlem, hogy az ilyen helyeken ahol rá vagy utalva az ügyintézőre, ne rögtön "erőből" próbálj intézkedni. Sok kis apróság van, amit tud az ügyintéző és elbukhat rajta az ügyed. Ha pedig "erőből" kell intézkedni, előbb járj utána a törvényes jogaidnak. Most olyanokért csesztetted az ügyintézőt, amikben törvény szerint járt el. Biztos, hogy orrolni fog rád. Ha igényled a TBd rendezését, könnyen előfordulhat, hogy megkeres minden kis lehetőséget, hogy ne kelljen megadnia.

Ha esetleg így lesz, még arra is lehet megoldást találni.

Majd írj, hogy mi lett.

2012. jan. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az igaz hogy többet vagyok a párommal mint otthon, de volt egy olyan 1 éves szituáció amikor ő belföldi áruszállító volt és mentem vele állandóan akkor is(persze mikor már befejeztem a sulit)ekkor egy kamionban "laktunk", csak 2 hetente hétvégére jártam haza akkor nem volt ebből probléma. Sajnos olyan albérletben lakunk ahol nem tehetjük meg hogy bejelentkezünk, mert a tulaj nem engedte, pedig szerettünk volna. De csak ezért elköltözni ne szeretnénk mert jó a lakás, a lakbér is megfelelő, nincsenek problémák.

Ha jól értem akkor én ha most keresek egy személyt(ismerőst) aki leigazolja hogy nála dolgozok, háztartást vezetek február 1.-től, akkor márciusban újra igényelhetem a támogatást?

Csak is olyan ismerőst kereshetek aki ott lakik a környezetemben mármint az állandó lakcímem környékén?

Mert a párom szüleinél szoktam járni segíteni mert már elég idősek, betegek. De ők heves megyében laknak az nem jó?

Ezt a tájékoztatást találtam, de az APEH oldalán.

[link]

Ez pedig a letölthető igazolás lenne???

[link]

Csak úgy látom hogy be kell írni a keresett összeget, de ezt nem ingyen kell végezni?

Elnézést a tudatlanságomért!

Előre is köszönöm a segítséget!

2012. jan. 31. 12:10
 9/9 anonim ***** válasza:

A február 29 napos. Márciusból is kell legalább 1 nap, hogy meglegyen a 30 napod.

A munkavégzés megkezdése előtt kell bejelenteni, tehát ha csak 5-én tudjátok megcsinálni a bejelentést, akkor onnantól számít a 30 nap.

Azután újra igényelheted a támogatást.

Olyat érdemes keresned, aki elérhető közelségben lakik hozzátok (ha túl messze lakik, beleköthet az ügyintéző, hogy ha minden nap ott dogozol, akkor nem élsz életvitel szerűen a lakcímeden.)

Itt az idei tájékoztató a háztartási munkáról:

[link]

vagy innen, ha az előzőt nem nyitná meg:

[link]

(az APEH a NAV része, "összeházasodott" az APEH és a VPOP, így lett NAV)

Az igazolás az, amit másodiknak linkeltél.

A háztartási munka nem ingyenes, de sem adót, sem járulékot nem kell fizetni az így szerzett jövedelemből/után. Akár napi 500 forintot is beírhattok (pl. minden nap elmentél az illetőhöz megrakni a tüzet és kihamuzni; vagy megfőzni az ebédet)

2012. jan. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!