Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha ellopták a...

Mit tehetek, ha ellopták a suliban a telefonomat?

Figyelt kérdés
Ma történt az eset tesiórán. Fent hagytam az öltözőbe a kabátzsebbe lenémítva és óra végén, mikor indultunk haza már nem találtam, tehát valaki ellopta. Jeleztem a tesitanárnak ő annyit mondott, hogy szól róla az osztályfőnökömnek. De már az a telefon úgysem lesz meg. Hiába hívom, annyit mond, hogy a hívott szám nem elérhető. Engem az érdekel a legjobban, hogy ki lopta el. Szerintetek mit csináljak?
2012. jan. 18. 14:30
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Tegyél feljelentést a rendőrségen. Előfordulhat, hogy ők kapásból tudni fogják, hol keressék.
2012. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8%

Töröld le a könnyeid és lépj túl rajta. Ha kikapcsolták, már nem bemérhető. Kikapcsolva még az android rendszerű telefonokat sem lehet bemérni.

A rendőrség ki fogja nyomozni rögtön azután hogy letartóztatták az összes bűnözőt az országban.

2012. jan. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű a dolog (ahogy én emlékszek iskolás koromból, így zajlottak az ilyenek): Vagy te a szüleiddel, vagy az osztályfőnököd szól a rendőrségnek, akik ki fognak küldeni két embert és majd az osztály előtt megjelennek, hírül viszik az iskolában, hogy ott vannak. Természetesen majd az igazgató rátesz egy lapáttal, hogy tudják kiknek nem volt akkor órája, vagy kiknek volt a tornateremnél. Ez az esetek 90%-ban bejön, főleg ha fiatal a tolvaj. Ha nem jön be, akkor felejtsd el a telefont, mert nem lesz meg.
2012. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
már semmit nem tehetsz ,rendőrség konkrétan leszarja van nagyobb gondjuk is mint egy kisdiák tesiöltözőből lenyúlt telója,ilyen eseteket megelőzni szokták gondolom nem kell részleteznem hogy.
2012. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Annak idején még hallottam olyanról, hogy az IMEI szám alapján ki tudják nyomozni a telefont, és ha bármely szolgáltató észleli, hogy bekapcsolták, telefonál, hogy legyen szíves bevinni a telefont hozzájuk.


Persze az már más kérdés, ha megváltoztatták az IMEI számát a telódnak. Nekem még nagyon régen egy igen drága discmanemet lopták el, ami aztán mondanom sem kell, hogy nem lett meg :(

2012. jan. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!