Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a nagypapám meghalt én mit...

Ha a nagypapám meghalt én mit örökölhetek utána?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak,nagypapámnak van 3fia.Egy No.ban,egy meghalt,egy meg az apukám.AKivel nagyon nem tartjuk a kapcsolatot.(évek óta) Van egy felesége is,aki nem vér szerinti anyja a 3fiunak. A No.i fiunak van egy korombeli lánya,ő nem is ismeri a nagypapát. A meghalt fiunak se feleség,se gyerek.

Szerintetek ilyen esetben mit kapnék? Nem a pénzére,házára fáj a fogam,de szeretném tudni. Apukám nem is szólt h meghalt.Temetésről sem.Köszönöm hogy elolvastatok!


2012. jan. 18. 11:19
1 2 3
 21/29 dizus ***** válasza:
Sőt hogy bonyolítsam,nem azt írta az elhunyt gyerekről hogy nincs senkije,hanem hogy se gyerek se feleség.Az anyukája élhet aki viszont ilyenkor örökös!Azért írtam hogy először le-föl öröklés van,csak utána oldalra!
2012. jan. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Igen, én is azért írtam, hogy az örökösei örökölnek a kieső után, mert az, hogy "nincs se felesége, se gyereke" nem egyenlő azzal, hogy nincs senkije!
2012. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

607. § (1) Törvényes örökös elsősorban az örökhagyó gyermeke.

(2) Több gyermek fejenként egyenlő részben örököl.

(3) Az öröklésből kiesett gyermek vagy távolabbi leszármazó helyén egymás közt egyenlő részekben a kiesett gyermekei örökölnek.

(4) Ha leszármazó nincs, a házastárs vagy a bejegyzett élettárs örököl.


Utolsó két válaszoló! Ha a fiú anyukája még él, ő nem fog örökölni a helyettesítés elve alapján. A helyettesítés elve nélkül pedig szóba sem jön, mivel ha vannak leszármazók, azok között lesz szétosztva a hagyatéki vagyon.

2012. jan. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Nincs senkije a meghalt fiunak. Volt egy barátnője,az ő lakásában lakott. Még munkája se volt...

Mert én úgy gondolom,hogy a fele az övé fele a feleségé.

De mivel a papa meghalt,igy az ő része osztódik 3felé,vagyis 2felé mivel csak 2fiu él.

2012. jan. 18. 15:05
 25/29 anonim ***** válasza:

"Mert én úgy gondolom,hogy a fele az övé fele a feleségé.

De mivel a papa meghalt,igy az ő része osztódik 3felé,vagyis 2felé mivel csak 2fiu él."


Kinek a felesége? Amúgy mindegy, senkinek a felesége nem jogosult semmire, csak a papádé, ő is csak haszonélvezetre, tulajdonjogot nem örököl semmin.


Összefoglalva: MINDEN ami a papádé volt, el lesz osztva kettővel, a fele apukádat, a másik fele a németországi nagybácsidat illeti. Ezen kívül mindenen, amit apukád és a nagybácsi örököl, a nagypapád felesége haszonélvezetet kap.

2012. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

". Volt egy barátnője,az ő lakásában lakott. Még munkája se volt... "


Elég nehéz válaszolni, ha irreleváns információk tömegét zúdítod ránk. Az öröklésnek nem feltétele, hogy legyen munkája bárkinek is. A barátnő pedig nem örökös semmilyen formában, csak a feleség.

2012. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"Elég nehéz válaszolni, ha irreleváns információk tömegét zúdítod ránk. Az öröklésnek nem feltétele, hogy legyen munkája bárkinek is. A barátnő pedig nem örökös semmilyen formában, csak a feleség."


De ezt ő nem tudhatja! :)

2012. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 dizus ***** válasza:
Én szerintem mostmár akár örökölhetne is a kérdező!
2012. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Kizárt:) De azért köszönöm amit irtatok:)

Fura egy család mi?

2012. jan. 18. 18:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!