Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bővült a jogdíjköteles eszközö...

Bővült a jogdíjköteles eszközök köre!? Mi lesz még?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jan. 13. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:

"Mi lesz még?"


Például az itt feltett kérdésekért is fizetned kell.

2012. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Erre mondhatnám, hogy "bosszúból" csak azért is letöltök mindent, de az igazság az, hogy a jelenlegi magyar zene- és filmipar olyan sz@r, kritikán aluli műveket okád ki magából, hogy ezzel is csak magamat büntetném...


És kíváncsi vagyok, hogy pl. Kozsó, Dopeman és a többi magyar "sztár" milyen alapon kap pénzt azután a HDD, pendrive, memóriakártya (amit 99%-ban fényképezőkben használnak!) után, amiken csak a saját adataimat tartom. A másik pedig az, hogyha így mindenki fizet jogdíjat, akkor miért illegális a letöltés?

2012. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 asmosys ***** válasza:
95%
Alapvető szabály és törvénysértést tételezi fel, mint fogyasztói magatartás. Aminek ugyan van némi alapja, de hasonlóan nehéz elfogadni, mintha a jogosítvány megszerzése után, éves általány díjat követelne, közlekedési birság címén minden autóstól. Mondván néhány szabályt biztos megszeg közlekedés közben, ami elkerüli a hatóság figyelmét.
2012. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ma 14:06 De vicces, falnám a májadat! lol
2012. jan. 13. 14:12
 5/10 anonim ***** válasza:

"ma 14:06 De vicces, falnám a májadat! lol"


A mai helyzetben ez sem megoldhatatlan kérés, de az azért sokba kerülne neked!

2012. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ma 14:10 igaz és milyen furcsa, jogos a kérdés.

Én úgy tudom, hallottam, nem sokat kapnak ezekből a "sztárok". Mindig minden nagyobb pénz azokhoz megy pl. aki befektető és nagy hasznot remél ezért teszik ezt.

2012. jan. 13. 14:22
 7/10 A kérdező kommentje:
ma 14:20 ezt inkább hagyjuk, nem is kapcsolódik közvetlenül a kérdésemhez!!!
2012. jan. 13. 14:25
 8/10 anonim ***** válasza:

"Szió, tegyük fel ez elég fikció, de azért, leütnek az utcán és arra eszmél h nincs meg?!... lol Amúgy ha akarnám megoldható lenne..^^' - bocs -"


Sajnos a mai helyzetben ezt a lehetőséget sem lehet kizárni...


A témáról: ha a többi adathordozónál jogos, akkor ezeknél is az. Nem akarok ötleteket adni, de a belső HDD/SSD-re szerintem nincs jogdíj (még...). Pedig azon is lehet tárolni.

A hírből idézve: "több más európai ország példáját követve"... Szlovákiában például nincs ilyen (vagy sokkal alacsonyabb, mint itthon?). Ezért veszik sokan onnan az adathordozót. És amíg nem hozod forgalomba, addig nincs jogdíj sem.

2012. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Írtam arról is :)
2012. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Fas.zom!!!! mi a gcit csináljak vele?? Azt minek írtad ide???
2012. jan. 13. 14:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!