Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a véleményetek a Budapest...

Mi a véleményetek a Budapest XI. kerületében érvénybe lépett esti alkoholárusítási tilalomról?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 23:39
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Majd megvesszük reggel.... :)
2009. máj. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszerű. De kérném kiterjeszteni a Rióra és a ZP-re is. Nem következetes Molnár "érdekekmenténpolitizáló" Gyula.
2009. máj. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy kicsit én is furcsállottam, mikor hallottam a híradóban, és belegondoltam : nem este szoktak szórakozni az emberek?!


De különösebben nem töröm rajta a fejem, mert nekem sem reggel, sem este nem hiányzik az alkohol, utoljára húsvétkor ittam 1 stampedli tojáslikőrt (itthon).

Előtte meg szilveszterkor 1 pohár pezsgőt (itthon)...

Szóval, felőlem bevezetheti a XII.kerület is a tilalmat, nem követek el emiatt harakirit! ;]


(Némelyik polgármester már azt hiszi, a naptárt is jogában áll átszerkeszteni, mert ő most Hatalomhoz jutott.)


Ja, most az jutott az eszembe : élelmes taxisok és árusok majd zsebből árulják a házipálinkát ebben a kerületben! Az majd jobb lesz?!


Élelmes nép a magyar, nem féltem magunkat! ;]

2009. máj. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Megvesszük a tilalom kezdete előtt és többet iszunk:)Beteg ez a világ.... amióta van sör bor az összes birodalom összes állampolgárának volt joga inni ma se merték megtenni ezt sehol máshol a világon...
2009. máj. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egy vidéki nagyváros hasonló intézkedésének eredményeivel szembesülök nap mint nap és azt kell, hogy mondjam: túl sokat nem érnek el vele. Aki alkoholhoz szeretne jutni, az megoldja. Meg lehet venni este 10 előtt, így legfeljebb éjfélre rúg be mindenki, nem hajnal 2-re. A részegen ordítozást, kapualjba vizelést és az üvegek hajigálását nem akadályozza meg, ha előző estétől ott állt a szobában az alkohol. Kis ésszel a szórakozóhelyek, kocsmák is meg tudják oldani, hogy nyitva maradjanak (nem teszem közkinccsé, hogyan, akit érdekel, kérdezze meg). Az egészből mindig az a néhány szórakozóhely jár jól, akikre nem vonatkozik, hiszen ez az ő forgalmukat növeli. S nem biztos, hogy véletlenszerűen választják ki őket... De hagyjuk, ez már merő rosszindulat.
2009. máj. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Csak a kocsmák fognak tönkremenni, sajnos ismerőseim is vannak, akik azon gondolkodnak, hogy bezárnak, mert egyszerűen nem fogja megérni. Viszont amit akarnak - éjszakai randalírozás csökkentése - nem fogják elérni. Ha szórakozni megyünk, mi is úgy szoktuk, hogy még 10 előtt megvesszük, és azt isszuk... Szerintem nem csak mi. Tehát mire mennek? Semmire.
2009. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

"ma se merték megtenni ezt sehol máshol a világon..."

Hollandok mondták, hogy a legtöbb városban 11 után nem lehetnek nyitva a mulatóhelyek.

Nem hiszem, hogy ez a magyarok fejéből pattant ki.

2009. máj. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"... Hollandok mondták, hogy a legtöbb városban 11 után nem lehetnek nyitva a mulatóhelyek.

Nem hiszem, hogy ez a magyarok fejéből pattant ki..."


Kedves 15:56!

Csókoltatom a Hollandokat... :-P

Miért kellene megszabni az embereknek, hogy reggeltől estig csak melózhatnak, utána spuri haza és kuss reggelig?

Vannak, akik szeretnének elmenni szórakozni, barátaikkal sörözgetni, tekézni, billiárdozni, táncolni, nem feltétlenül részegen randalíroznának...


Nehogymár megszabják nekünk, hogy mikor mit csinálhatunk!


Különben minél jobban tiltanak valamit, annál jobban érdekli az embereket, hogyan lehet kijátszani az agyament tiltásokat!


Bízzák ránk nyugodtan, majd mi eldöntjük, hogy akarunk-e részegen henteregeni pocsolyákban, vagy nem!

Ha részegen kukákat borogatnék, akkor vigyen be a rendőr és kapjak büntetést! De amíg ezt nem csinálom, addig kéremszépen hagyjanak békén, ne korlátozzák a szabadságjogaimat!


Jövőre meg betiltják, hogy éjfél után az utcára léphessünk, kijárási tilalom lesz reggel 6-ig???

Térjünk már a józan eszünkre!

2009. máj. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha a részeg randalírozáshoz van jog, akkor a nyugodt pihenéshez miért nincs?
2009. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem kell demagógnak lenni, van jog mindkettőhöz. Aki szeretne este 10-11 után alkoholt fogyasztani, annak kedves egészségére. Aki meg inkább aludni szeretne ilyenkor, annak békés, nyugodt éjszakát kívánok.

A gond csak akkor kezdődik, mikor az, akinek joga van alkoholt fogyasztani, átvált részegen őrjöngésbe. Pedig nem kötelező... No de ez egy másik téma, miszerint itt, Európa közepén valahogy mindig problémákba ütközik az emberi viselkedés, amin az idétlenebbnél idétlenebb jogszabályok sem tudnak segíteni...

2009. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!