Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vettem egy ingatlant . Mit...

Vettem egy ingatlant . Mit tegyek? Volt nekem egy férjem, aki 10 éven át eltartatta magát velem, akitől válni szerettem volna.

Figyelt kérdés
Rokkant nyugdíjasként a lakásrezsire sem volt elég a jövedelme, csak a gyerek miatt vártam a válással. Nagyon sokat dolgoztam, és készültem, ha válunk kifizetem a lakásból. Közben a gyerek 13 éves lett, és úgy döntöttem, várok még, vettem a félretett pénzemből egy vidéki, tóparti házat, amit a lányom nevére írattam, azt hittem így majd ez az ingatlan védve lesz az "élősködőtől". DE, mivel nem volt időm ügyvédhez mennem, így az exem kértem meg az átíratásra (Ő tudta a válási szándékom). A haszonélvezeti jogot így utánam a másodikként magára íratta. Azóta állandóan ott van, én kölcsönt vettem fel, kifizettem a lakásból, amit szépen elherdált. Én azóta inkább ki sem megyek, pedig imádtam ott lenni, de kerülöm a találkozást, gyomorforgató számomra. Én már megőrülök! Annyira bánt, hogy Ő élvezi minden előnyét már 8 éve, holott semmit nem tett, SŐT. Mit tehetek?
2009. máj. 10. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ahogy egy másik kérdésből is kitűnik, a jogok tekintetében a rangsor elve érvényesül: az a haszonélvező gyakorolhatja teljeskörűen a jogokat (ha több is van), akit előbb jegyeztek be az ingatlannyilvántartásba.

A kérdésből nem derül ki, hogy elváltak-e, ugyanis ha nem, akkor sajnos, nincs olyan, hogy "az én félretett pénzemből", házastársak között nem számít, kinek a pénzéből történik egy ingatlanvásárlás (feltéve, hogy az nem különvagyonból - pl. ajándékozás, öröklés - ered).

Sajnos, úgy tűnik, mégis jobb lett volna időben ügyvédhez menni, aminek a költségeit nagyon sokan túlzottnak tartják, ám a legtöbb esetben bőségesen visszatérül (mert a későbbi problémák nem állnak fenn, amelyeket még költségesebb utóbb rendezni).

2009. máj. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen,elváltunk.

.. tehát,ebben az esetben korlátozhatnám akár abban,hogy mindenféle "jött-ment" alakokkal odajárjon?

2009. máj. 10. 12:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, korlátozható. Ha nem tesz ennek eleget, akkor bírósághoz is lehet fordulni, és kérni, hogy az ő haszonélvezeti jogát a bíróság korlátozza.
2009. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
.. csak annyi a gond,hogy biztos sok pénzbe kerülne,belerokkantam a sok munkába.Az viszont kevés lenne,ha "csak" kérném.
2009. máj. 12. 09:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Jövedelmi viszonyoktól függően lehet teljes költségmentességet, vagy illetékfeljegyzési jogot is kérni. Utóbbi esetben nem kell előre megfizetni az illetéket, hanem a bíróság - a pert befejező határozatával - a pervesztes felet kötelezi arra.

Erre vannak formanyomtatványok.

Javaslom, fáradjon be az illetékes bíróság polgári irodájába, ott adnak felvilágosítást, segítenek megfogalmazni a keresetlevelet és a költségkedvezményekről is ott lehet tájékozódni.

2009. máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!