Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlant nagypapám a nevemre...

Ingatlant nagypapám a nevemre íratja, az milyen jogi lépés? Ajándékozás?

Figyelt kérdés

Nem megvenném, nekem akarja adni a házrészét, de ezzel kizárja a többi örököst.

Tudom, hogy a papa halála után a köteles részért még 15 éven belül az ajándékozást követően jogosan mehet a többi örökös, de hogy lehetne ezt kiküszöbölni?


2011. júl. 25. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Megveszed tőle papíron, a forgalmi értékének megfelelő áron, ha az első lakásod, akkor illetékmentes, örökösök meg így jártak.
2011. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy köt veled egy eltartási szerződést.
2011. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az eltartási szerződést a halála után nem tudják megtámadni, és köteles részt követelni?
2011. júl. 25. 13:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Tartási, vagy öröklési szerződés kötése esetén, abból nem jár köteles rész senkinek sem. Természetesen bármit meg lehet támadni, ha nekik van erre idejük, energiájuk és pénzük, ugyanis ebben az esetben a szerződés több ponton is törvénybe ütköző. Én azt mondanám, ha köttök ilyen szerződést a nagyapáddal, legyen mindenképp valami nyoma, hogy te a tartásáról, ellátásáról gondoskodsz. Más kiküszöbölési mód nincsen, leszámítva a végrendeletben történő kitagadás intézménye, azonban annak szigorú feltételei vannak.
2011. júl. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tényleg gondoskodunk róla, egy házban élünk, hozom-viszem dokihoz, bevásárolok, stb...ez gondoskodás nem?
2011. szept. 3. 13:26
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

igen

ajándékozási szerződés

csak egyszerűen


adásvétel, tartási sz. nem kell

2011. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, idéntől lehet illetékmentesen (egyenes ági leszármazottnak) ajándékozni ingatlant.
2011. szept. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A nagypapám ajándékozási szerződéssel örökölt egy lakást a testvérétől. A testvére a 3. testvért kizárta az öröklésből a megromlott viszonyra hivatkozva.

Ennek ellenére a 3. testvér pert indított és hiába egyértelmű a szerződés, 6 éve húzódik az egész... :S

2011. szept. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

07-25 14:25 válaszoló vagyok, mellesleg jogász.

Azért mert kizárni/kitagadni, megromlott viszonyra hivatkozva nem lehet, csak a törvényben meghatározott okok fennállása esetén.

Kérdező a ti esetetekben nem az ajándékozási a szerződés a megoldás, már leírtam, hogy mi, és igen a bevásárlás neki, meg az hogy hozzátok-viszitek már gondoskodás, az hogy mi legyen egyébként a tartás tárgya ti állapítjátok meg szabadon. De tipikusan ilyeneket szoktak, hogy valaki mindig ápolja, vele van, vásárol, főz neki, ellátja, viszi orvoshoz, temetés költségeit viseli stb.

2011. szept. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!