Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetnénk, hogy ezek után...

Mit tehetnénk, hogy ezek után ne kelljen fizetnünk neki és megtérüljön a költözések ára?

Figyelt kérdés

9-én költöztünk egy albérletben,viszont egy hét után a kedves hölgy meggondolta magát és kérte hogy a 7 végére költözünk ki..

A fejébe vette hogy mi majd felhalmozzuk neki a sok adósságot és otthagyjuk,mert hogy mennyi helyen lehet most hallani hogy így jártak..


Szerződésünk van. 9-től szól..abban az áll hogy mind a bérlő mint a bérbeadó köteles a 30 nap felmondási időt betartani...Még nem fizettünk neki semmit..aznap este kellett volna adni a a szerződést és fizetnünk amelyik nap felhívott és közölte hogy meggondolta magát..

Viszont most kéri hogy fizessük ki ezt a 16 nap albérletét ami napi egy ezres és a rezsit...

Nekünk ez az odaköltözés és elköltözés eddig 60ezer forintunkban van...

Hová tudnék fordulni ezzel??


2011. szept. 25. 23:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hú, de durva. Ilyen bunkóságra hivatkozni!!! És mit fog csinálni a következő albérlővel? Velük is eljátssza? Valahogy olyan érzésem van, hogy a nő a pénzre "utazik"... 16 nap, = 16 ezer Ft, és a rezsi...


Én nem fizetnék neki semmit, sőt, kérném, hogy a költözés terheiben legyen szíves osztozzon... és mindezt azért, mert a kiköltözés INDOKA NEM MEGFELELŐ!!!

2011. szept. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nézd, ha így kiszúrt veletek, borzasztó egyszerű a megoldás: mivel nincs bérleti szerződés (ha jól értem, ezt akkor adta volna át) költözzetek el úgy, hogy nem adtok egy fillért sem, hanem egyszerűen visszaadjátok a kulcsot. Ha bunkók akarnátok lenni, akár el is hozhatnátok valamit a lakásból (csaptelep, stb) természetesen nem titokban, hanem miközben felháborodásotoknak hangot adtok. Ez egy szomorú tanulság, hogy legközelebb költözés csak szerződés után. Hogy milyen emberek vannak...
2011. szept. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Előző vok. Nem mellesleg tényleg érdemes lenne keresni vmi fórumot a dolog miatt. Én pl. ajánlanék egy témát a Házon kívülnek, de akár vmi jogi utat is lehetne keresni... Nagyon fölháborító.
2011. szept. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha van rendes, hivatalos, mind két fél által aláírt szerződésetek, akkor van még egy hónapotok. Addig keressetek másik albérletet, aztán fizessétek ki neki a béreti díjat.


Ha nem írtatok alá semmit, akkor viszont költözzetek ki (mert ki kell), és ne fizessetek semmit (hisz nem volt szerződésetek, ami alapján ott laktatok volna).

2011. szept. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Látod kedves kérdező :

"A fejébe vette hogy mi majd felhalmozzuk neki a sok adósságot és otthagyjuk,mert hogy mennyi helyen lehet most hallani hogy így jártak.. "


és ugye hogy jól sejtette,ti máris azon agyaltok,hogy hány ezer forintot NEM fogtok neki megfizetni

2011. szept. 26. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ígysem úgysem kell fizetned, mivel nem történt szerződéskötés. Nem tud csinálni semmit.
2011. szept. 26. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves ma 05:16-kor válaszoló!!

Nem tudom te mit tennél a helyemben,mikor elment 60ezer forint a 2 költözésre,persze nem a mi hibánkból.

egy 2,5 éves gyermek mellett pockosan sajnos nem tehetem meg hogy csak úgy "kihajigáljak" 60 ezret az ablakon.....



Szerződéskötés megtörtént 9-én.csak a mi példányunk nála volt és azt akkor kaptuk volna meg amikor fizetünk...

tegnap elpakoltunk onnan és ma kellene átadnunk a kulcsokat és rendezni ezt a 16 napot!!

2011. szept. 26. 08:29
 8/18 anonim ***** válasza:

Így más a helyzet.


1. Mivel van szerződés, 30 napos felmondási idővel, jogotok van ott maradni.

2. Mivel a ti példányotok nála maradt, ha egy gerincgtelen féreg, megsemmisíti.

3. Ha a kezetekbe kerül a szerződés, keressetek meg neten egy ingyenes ügyvédet, hátha van vmi jogi lehetőség.


Sok sikert, drukkolok.

2011. szept. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Majd írd meg légyszí, hogy mi történt.
2011. szept. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

09:20! Így is ugyanaz a helyzet:

1. Ha a főbérlő felhasználja a szerződést, mint bizonyítékot a lakbér beszedésére, akkor az albérlőket megilleti a 30napos ott tartózkodás.

2. Ha nem használja fel, akkor meg mivel bizonyítja, hogy ott laktak?

2011. szept. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!