Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iskolákban tényleg nem...

Az iskolákban tényleg nem lehet dohányozni?

Figyelt kérdés

Az iskolánkban tavaly még lehetett, az udvaron 18 év felett, személyi felmutatásával dohányozni, de az idei házirendben, erre nincs lehetőség tehát az iskola területén tilos a dohányzás.

Tanítási időben, pedig az utcára nem lehet kimenni, szünetek alatt zárva lesz a kapu.

A tanárok viszont nem tudom akkor hol fognak dohányozni, mivel nálunk a tanári kar négy ötöde dohányzik.


Ez érdekes nem?

22/F


2011. szept. 1. 12:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%

"Azzal, hogy nem dohányzik nem teszi tönkre az egészségedet, de te igen az övét!"


De kérdem én, szabad levegőn, ahol viszi a szél, miért károsítjuk mi a nem-dohányosok egészségét? Ha nem bírod a szagát, ne gyere oda, ennyi, a szél elviszi a füstöt.

Én sem értem, miért olyan nagy probléma az, ha szabad levegőn rágyújt az ember. Nálunk van az udvaron kijelölt dohányzó a 18-on felülieknek, de január 1-től vége... és nem 6 órát kell kibírni, hanem 8-at... sőt, ebédszünettel együtt majdnem 10-et...


Az viszont helyes, hogy zárt dohányzó ne legyen, amúgy is undorító büdös volt az olyan...

2011. szept. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt pár éve, hogy okj-sok simán kimehettek tanítási időben is, csak a gimisek nem. Lehet, hogy nálatok is így van, kérdezz rá!
2011. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet , megkérdezem :)
2011. szept. 1. 13:49
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
2012 Január 1-től tilos lesz az iskolákban dohányozni, mind a tanároknak, mind a diákoknak. Teljesen mindegy hány éves az illető. Nem lesznek kijelölt dohányzóhelyek, és ha valakit rajtakapnak (nem a tanárok, hanem időnként ellenőrök jöhetnek az iskolába), akkor azt megbüntetik több tízezer forintra. A kapuk természetesen zárva lesznek (bár ez elég nagy parasztság, pl. ha valaki el tudna menni mert mondjuk lyukasórája van, vagy rosszul érzi magát, még rohangáljon egy sort a portára, h nyissák ki a kaput stb.. ? Nem egészen értem. Sőt a mi sulinkkal szemben van egy pékség, ahol olcsón kapható minden, inkább együk a büfében az 1-2 napos szendvicset, ami még behűtve sem volt és már barna a szalámi, és még drága is? Vicces lesz...
2011. szept. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Jah és itt a 2012 január 1-en van a hangsúly, addig még lehet dohányozni elvileg. Bár nálunk már most betiltják, mondván hogy hadd szokják.
2011. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Üdv


Nekünk is ma mondták ,hogy nem lehet sem tanárnak sem diáknak dohányozni az intézmény területén az utcára meg max kerítést mászva szabad kimenni mert már vannak beléptetőkapuk.


Ezzel a lépéssel egyrészt egyet értek mint nem dohányzó mert talán nem lesz annyira büdös az emberek ruhája szája stb ,de így tiszta ideg lesz egy dohányzó ember aki ette a cigit eddig.Ez meg nem hiányzik az iskolának ,hogy az oktatás színvonala még rosszabb legyen.


dohányos vs nem dohányos: Aki cigizik az el sem tudja képzelni ,hogy még messziről is mennyire büdös tud lenni a füst sajnos. Nincs túl jó szaglásom ,de szélcsendben a dohányzótól 20méterre el lehet ájulni.

Ezen nincs mit szépíteni büdös ,de el lehet tűrni 1 picikét.


22 évesen suli: Ezzel semmi gond nincsen. Manapság nem az van mint anno ,hogy elmentél általános iskola után dolgozni aztán 30-40 év után 8 általánossal lehetsz akár főnök is. Ma 14 évesen vége a 8. nak jön 4+1év érettségi (mert ugye ez kell...) ott vagy 19 éves van 1 érettségid 8 általánosod ezután jöhet egy szakma vagy technikum ,ha technikum akkor 20 évesen mehetsz dolgozni ,ha szakma akkor az 3 év így 22 éves vagy ,de a szakmádban lehet most telített a piac így mégis csak legyen már választásod elmész még 1 szakmát tanúlni ami jó esetben 2 év így van 2 szakmád 24 évesen.


megoldás:Mászod a kerítést és valami eldugott helyen elszívod az adagot :)

2011. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Tuti találunk megoldást! Olyan még sosem volt hogy ne legyen valahogy :D
2011. szept. 1. 14:43
 18/26 A kérdező kommentje:

Amúgy ez szerintem csupán csak tolerancia kérdés.

Mert az ember mindig be akar tartani a másiknak, ha az örömét leli valamiben vagy jobban tud érvényesülni stb.

Engem is zavarnak dolgok. pl. amikor ősszel a szomszéd avart éget, óriási füstje van és a frissen lemosott kocsim is tiszta pernye, vagy pl. amikor szomszéd macska minden éjjel a mi kertibútoraink szivacsán alszik és állandóan összeszőrözi. állandóan jelentsem fel a szomszédokat mert éppen olyat csinál ami nekem abban a pillanatban nem tettszik, vagy mérgezzem sorra a környék állatait, mert éjszaka ugatnak , nyávognak stb.

Nem ez nem így működik. Tolerálom és kész.

Én sem dohányosan születtem,3 éve vagyok aktív dohányos, előtte én sem kultiváltam, a szagát/bűzét. De nem szóltam érte senkinek sem mert mindenkinek szíve joga hogy szívja-e vagy sem.

Arra pl. mindig figyelek, hogy ne fújjam a füstöt a másik emberre ill. zárt térben még sosem gyújtottam rá.


Az meg hogy az egészség károsító hatásaira hivatkozva akarnak korlátozni ill. bizonyos szinten eltíltani a dohányzástól...hát...... nézzünk csak körbe, mennyi gépjármű van ami okádja magából a káros anyagokat, mennyi szemetet halmozunk fel, mennyi energiát pocsékolunk.

2011. szept. 1. 15:19
 19/26 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mivel nálunk meg az van a házirendben, hogy kötelező kijelölni egy dohányzót (nálunk udvar), de persze csak 18 év felettiek részére. Januártól azonban tilos lesz...
2011. szept. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Nekünk szakközépben a szakmát tanulók kimehettek az utcára is, nem voltak úgy bezárva, mint mi. Természetesen hézagos a rendszer, gyakran mi is kijutottunk egy kis hazugsággal. Valóban volt az udvaron kijelölt dohányzóhely, és néha találomra elkérték a személyit, mert csak 18 év felett gyújthattál ott. Elvileg aki nem volt 18 és nyilván szakmát sem tanult, az be volt zárva egy nemdohányzó övezetbe. (Persze megoldották valahogy).


Ha teljesen betiltják a közintézményben a füstölgést, akkor az egyetlen járható út, hogy kimehess az utcára. Nem hiszem, hogy bezárhatnak azon a jogcímen hogy "Az iskola vállal érted felelősséget, ha esetleg valami bajod van, amíg tanítási időben nem vagy az iskola területén."

Ez egy 22 éves felnőttnél már nevetségesen hangzik. Persze ha ha házirend előírja... de nem hinném. Ha mégis, akkor beszélj igazgatóval, vagy helyettessel, akárkivel. Lehet még szimpatizál is veled, ha dohányos. :)


Vagy még jobb, szokj le! Én 2 év után tettem le... minél tovább húzod, annál nehezebb lesz. És még senki nem élte túl, bár ez az életre is igaz úgy nagy általánosságban.

2011. szept. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!