Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az APEH csinálhat vagyonosodás...

Az APEH csinálhat vagyonosodási vizsgálatot magán személy ellen, vagy ezt tényleg eltörölték?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam,hogy a FIDESZ ezt már eltörölte! Igaz ez?
2011. aug. 4. 07:53
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

janzi

én egyetértek veled, csak az a baj, hogy az adócsalókat nem tudják megfogni és lecsukni.

Ezért a megoldás az lenne, hogy az adókat kellene levinni olyan alacsony szintre, hogy a rendes adófizetők ne legyenek jelentős anyagi hátrányban a csalókhoz képest, és ez csak politikai döntés kérdése. Az adócsökkentés jó az adófizetőknek, de nem jó a csalóknak. Ha a nép egy jelentős része nem fizet adót, akkor csökkenteni kell, különben a többiek rosszul járnak. Cserébe fizetős kellene legyen az egészségügy, az oktatás és sokminden, de a nagyobb nettó jövedelméből mindenki ki tudná ezeket fizetni, nem mellesleg az adócsalók is kénytelenek lennének fizetni ezekért.

2011. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Jól hangzik amit írsz. De minden veszekedési szándék nélkül, mondom hol bukik meg (szerintem):


A kevesebb adót az adócsaló ugyanúgy nem fizeti be, tehát neki semmi nem változik.


Szerinted a kiskeresetűek - a zsebükben maradt mondjuk 10%-al több fizujukkal - ki tudnák fizetni zsebből az eü ellátást, oktatást stb. És akkor még nem beszéltem a munkanélküliekről (nem a munkakerülőkre gondoltam).


Szerintem a korrupció visszaszorításával, és az ellenőrzések szigorításával kellene elejét venni az ilyen piócáknak.

2011. aug. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyivel kevesebb az az adó. Őszintén szólva szerintem itt nem csak az adóval van probléma, hanem a többi hozzácsapott járulékkal is, mert nagyon sok lesz a végére. Az jól hangzik, hogy 16% személyi jövedelem adó, de krva jó nekünk, de mikor tovább számol az ember, ha tisztességesen a vállalkozó bevallana mindent, akkor maradna neki harmada meg kevesebb a pénzének az azért elég nevetséges.

Na mindegy én fosós vagyok a családhoz, egyszerűen úgy is rugalmas vagyok, meg fiatal így viszem máshova az ötletemet, ahol kedvezőbbek a szabályok és kész.

2011. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
csaláshoz*
2011. aug. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
A problémát úgy látom hasonlóan látjuk. Egyébként pedig becsülöm a hozzáállásodat!
2011. aug. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Ha tisztességesen befizetsz mindent, nem marad meg harmada sem a nem könnyen megkeresett jövedelmednek.
2011. aug. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Én például jobban értékelném, ha mondjuk lenne a jövedelem adó, aztán én vehetnék magamnak biztosítási csomagot, meg eldönthetném, hogy hova mennyi nyugdíjjárulékot fizetek, mert utálatos rá gondolni, hogy meg van adva a százalék, és minél többet keresel, annál többet fizetsz és ugyanazt a szart kapod konkrétan. Jó persze, így nem működne a rendszer, meg legyünk szolidárisak a szegényekkel blablabla, de akkor is. Meg még ott van a többi fizetnivaló is ezeken kívül persze.
2011. aug. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

19.55

Na így lenne korrekt.

Csak sajnos nem a korrektségről szól már rég a világ, hanem arról, h büntessék minél jobban azt aki dolgozni mer, vagy azt aki munkát mer adni másoknak is.

Csak azért,hogy a sok semmirevaló(sehol sem kellő,boldogulni képtelen, ellenben rokon vagy ismerős valakivel) potyásnak legyen álcamunkahelye, vagy épp ne purcanjon éhen.

2011. aug. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!