Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem törvénybe ütköző véletlenü...

Nem törvénybe ütköző véletlenül kedves hozzáértő olvasóim?

Figyelt kérdés
Önkormányzat által munkába kiközvetített embereknek mennyi időszakot kell törvény szerint ledolgozni?Egy évben én úgy tudom 1 vagy 2 hónapot köteles ledolgozni és aztán többször abban az évben nem közvetíthetik ki.Az itteni önkormányzat és egy 15 km-rel arébb lévő munkaügyi központ állítása szerint az az új törvény jött be hogy egy embert egy évben többször is kiközvetíthetnek.Ja igen és a minimálbért sem kapjuk meg,csak 32.000f-ot.Szabályos ez? Vagy valami huncutság van a dologban?Valami szakértő írjon ide.Mert ha huncutság van benne, úgy feljelentem őket mint annak a rendje.Gyerekek én ilyet még nem hallottam.Havi:32.000ft Egy évben többször is kiközvetíthetnek,és ha nem vállalod el,akkor a kereset pótló jutalékot meg vonják 3 évig.Persze el vállalná az ember de akkor miért nem fizetnek emberségesen?Mi ez az egész?Meg mi ez a kényszer munka??Az van itt mint Németországban volt anno?Szeretném ha hozzászólnátok kedves barátaim és ha tud ügyvéd vagy valaki...
2011. júl. 20. 21:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

"A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:52" Te igen gyakran írsz nekem vicces válaszokat. Esetleg felveszlek hozzám dolgozni, de nem biztos hogy megkapod a 400 ezer nettót, mint a szakembereim, lehet hogy minimálbért kapsz az állandó szemtelenkedésedért. Ha lenne e-mail címed már rég küldtem volna neked egy privit, hogy lásd már végre hogy nem kamuzok. De szurkálódj csak, ha jól esik.

2011. júl. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Jajj, te a melósodnak aszerint fizetsz, hogy beszól, vagy s.gget nyal?
2011. júl. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Látom, nem érezted az iróniát. Mi nem most kezdtük egymást cukkolni. Már megy egy ideje. Felesleges ez a gunyoros és irigy megnyilvánulásod a semmiért.
2011. júl. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Miért lennék irigy egy nyugati minimálbérre? Ugyan már :)
2011. júl. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Akkor örülök ha te többet keresel ennél. Én sajnos ilyen csekély összeggel szúrom ki magyar viszonylatban egy szakember szemét. Ez van.
2011. júl. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Szinte tudtam hogy lesznek olyan idióta férgek akik azt hiszik hogy számomra büdös a munka,én csak kérdeztem valamit.Egyébként meg egyetértek néhány emberrel itt Magyarország egy fos."Szégyenlem hogy magyar vagyok" Aki teheti az meneküljön külföldre.ÉS mielőtt valaki ebbe is beleszólna! (Aki teheti)
2011. júl. 21. 03:51
 17/23 anonim ***** válasza:

Nem az ön kormányzat közvetít ki, hanem a munkaügyi központ.

Nincs törvényben megszabva, hogy hányszor és mennyi időre közvetíthet ki.

A minimálbér arányos részét kell fizetni. Ha nyolc órásban vagy, bruttó 78ezer, ha 4 órásban, akkor bruttó 39ezer. Ebből ugyanúgy vonják a járulékokat (és a 8 órásból az SzJA előleget), mint bármilyen más munkaviszony esetében.

Ha nem vállalod el a kiközvetített munkát, akkor 1 évig kizárod magad a munkanélküli ellátásokból (mivel megszeged az együttműködési kötelezettséged) Ebben az esetben az önkormányzat sem fizet bérpótló juttatást.

2011. júl. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
21%

""Szégyenlem hogy magyar vagyok" "

azt bezzeg nem szégyenled, hogy a magyar államtól, a magyar adófizetőktől kapott segélyt felveszed és persze, ha munkát kell érte adni cserébe, akkor "már Magyarország egy fos" és kényszermunka van

2011. júl. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 doboszoli ***** válasza:
79%

Annyira "tetszik" amikor egyesek osztják az eszet, hogy "a 30 ezer is több mint a semmi". Ez igaz, de nem sokkal. Tessék kipróbálni, és utána nyilatkozni.

A "keress magadnak munkát" c. hozzáállás ugyanez a kategória.

2011. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

dobozoli....igen, 30 ezer nagyon kevés, de ha nem egyedül él, akkor a havi kaja 2-3 főre nagyon szűkösen, de kijön belőle, a másikuk bevételéből meg megvan a rezsi...ez személyes tapasztalat sajnos


és ha nekem nem volt büdös betanított szalagmunkára menni minimálbérét főiskolai és egyetemi végzettség mellett, ráadásul napi 3 óra utazással, akkor másnak se legyen büdös minimálbérért közmunkát végezni...vagy ha büdös neki, akkor legalább tartsa magában és ne legyen nagy a szája

2011. júl. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!