Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Talált iratokkal mit tegyek?

Talált iratokkal mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma este egy parkban találtam egy okmánytartót, benne volt egy személyi egy hitelkártya, törzsvásárlói kártyák, stb. Hogyan tudom ezt a tulajdonosnak visszajuttatni? Mivel lakcímkártya nem volt benne, ezért nem tudom hol lakik az illető, túl gyakori a neve így facebook-ról sem tudtam kideríteni ki lehet. Szüleim szerint be kéne vinni a rendőrségre. Nem az okmányirodába kéne inkább?
2011. júl. 11. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrségre vidd, okmányiroda nem a talált okmányokkal foglalkozik.
2011. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Add le a legközelebbi yardra.
2011. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az okmányirodába is viheted (a múltkor voltam ott, és hallottam, hogy más is ott vette át). Vagy esetleg megpróbálkozhatsz azzal, hogy az adott bolton kersztül, amelyhez a törzsvásárlói kötődik (ha adott meg elérhetőséget), értesíted.
2011. júl. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%

Keresgess myvipen iwiw-en is hátha fent van, a rendőrségen se őrzik örökké, ha nem jelentkeznek érte lesz*rják.

A pénzt vedd ki belőle, és ha kérdezi a tulaj hova a fizu mondhatod hogy pénz nélkül találtad meg.

2011. júl. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"A pénzt vedd ki belőle, és ha kérdezi a tulaj hova a fizu mondhatod hogy pénz nélkül találtad meg."


Ja persze, és a személyivel pedig az első adandó alkalommal igazoltassam magam, ha bliccelek és lebukok a trolin... annyi erkölcs azért szorult belém, hogy ha pénz találok, azt visszaadjam, egyébként pedig csak egy sima okmánytartót találtam, nem tárcát.

2011. júl. 11. 22:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a helyi rádiónál adtam le, bemondták többször is, és jelentkezett a gazdája :)
2011. júl. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Vidd be a helyi rendőri szervhez. Máshova ne vidd! Ott majd felvesznek egy jegyzőkönyvet, majd átveszik. Központi nyílvántartásból lekérik az adatait, és értesítik a lakhelyén a megtalált iratairól.

Neked kell azt a fél órát rászánnod!

2011. júl. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!