Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 év alatti fiatalok iratokka...

18 év alatti fiatalok iratokkal egész éjjel kinn lehetnek?

Figyelt kérdés
Úgy értem városban, ha pl polgárőr jön, akkor az ugye igazoltat. Elég neki, ha van nálunk személyi, vagy ilyenkor a szülőket is felhívják?
2010. okt. 21. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
ki nem szarja le a polgárőrt? :D sztem semmi joga igazoltatni
2010. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor viszont mit szokásuk tenni? Még csak hallottam róluk, illetve láttam ahogy kocsival mentek, de ennyi...
2010. okt. 21. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:
A rendőr bárkit megállíthat általános igazoltatásra, akkor megmutatod az irataidat és kész. Lehet kint iratokkal akárki(persze ha nem vagy körözött...).
2010. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kint maradhatsz, nyugi.
2010. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, h igazoltathat e, de ahogy én hallottam, csak akkor cirkuszolhat, ha az önkormányzati rendeletben van. Pl asszem Egerben (nem biztos) hoztak ilyen rendeletet, h kiskorú 11 óra után csak írásos szülői engedéllyel tartózkodhat utcán és közterületen. Tehát attól függ, hol laksz, és az ottani önkormányzatnál kell utána nézni.
2010. okt. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom a bérleteddel 1üt hordod a személyidet. elég olyankor ha megmutatod. És ha nem vagytok bepiálva akk nem fog akadékoskodni. Ha látja h hangoskodtok közben meg kábák vagytok. jön a nemvárt buli. mentek haza.

18/F

2010. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Polgárőr nem igazoltathat, hozzád sem nyúlhat, mivel nem rendelkezik közhatalommal. A rendőr igazoltathat, de mondjuk itt, Pesten magasról lesz*rják, hogy mit csinálnak kinn a fiatalok. Egyébként meg a helyi rendeletektől függ, hogy kinn lehet-e éjszaka fiatalkorú személy.
2010. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!