Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki az utcán (lakóháztól...

Ha valaki az utcán (lakóháztól, kerítéstől 2-3 m-re vannak a fák, a járda túloldalán) egy gyümölcs fáról leszed pl fél kg gyümölcsöt, az lopásnak számít?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 13:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A közterületen álló fa és annak gyümölcsére való jog az önkormányzatot illeti függetlenül attól, hogy a fát ki ültette! Ha a tulajdonos nem gyűjti be a gyümölcsöket (nyilván az önkormányzat nem fogja), azokat bárki leszedheti (bármennyit)! És ugyanez vonatkozik a ház kertjéből a közterületre kipotyogó gyümölcsökre is!
2011. jún. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez így igaz elöttemi.
2011. jún. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Úgy látom,nagyon másképp tudjátok a dolgokat...

Kb 1 hete szedtem kb egy maréknyit,és már az utcán járkáló emberek beszóltak,hogy :remélik,jól le lett permetezve. A poén az egészben,hogy egy olyan ház előtt szedtem,ahol nem lakik senki!


Köszönöm Mindenki válaszát!

2011. jún. 27. 10:37
 14/15 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! A válasz, amit én írtam (tegnap, 9:21), az a jó válasz! Csak azt nem értem, miért adok 57%-ban hasznos válaszokat, mikor csak jogi kérdésekre válaszolok, és jogász vagyok... Ha van még kérdésed, bátran tedd fel, szívesen segítek!
2011. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!


Ami engem illet,felőlem 2 %-os is lehet valaki,ha nem ír hülyeséget... és itt most magamból indultam ki :-)


Amikor beléptem ide,akkor még 100 %-ban adtam hasznos válaszokat,másnap már csak 95-ben,majd kb. 1 hét alatt lement 75-ig.-gondolom a rendszer csinálta. Azóta 71%-os vagyok,mert egyes emberek unalmukban,némelyik pedig azért mert nem ért velem egyet, pontozgatnak.


Legyen szép napod!

2011. jún. 27. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!