Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jól teszem, hogy harcolok...

Jól teszem, hogy harcolok azért a pénzért, ami jár, vagy inkább adjam fel?

Figyelt kérdés
Elég hosszú történet, a lényeg, hogy kb. 130 ezer Ft járna nekem, azonban az illetékesek, akik a pénzről döntenek, mindig kitalálnak valamit, hogy miért nem jár mégsem. Legutóbb már akkora baromságot mondtak, hogy szerintem maguk sem hitték el. Igazság szerint a csillagot is lehazudnák az égről, csak ne kelljen odaadniuk. Nem létszükséglet a 130 ezer Ft, de nagyon jól jönne, és különben is zavar, hogy totálisan palira vesznek, és még jót röhögnek is rajta, hogy ők mennyire ügyesek, hogy megakadályozzák az összeg kifizetését. Azonban nem tudom, hogy ne adjam-e fel, mert már kezd elegem lenni a fellebbezésekből, utánajárásokból, de másrészről meg, nekem az jár, és zavar, hogy más használja az én pénzem. Viszont már félek attól is, hogy előbb vagy utóbb meg fogom ütni a bokámat, ha sokat járok a nyakukra. Mi a helyes döntés? Hagyjam veszni a 130 ezer Ft-omat, futamodjak meg, vagy küzdjek érte, vállalva, hogy esetleg (nem biztos, csak ott van a lehetőség) később bajom lesz belőle. Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha bíróságra vinném az ügyet, de ehhez meg nincs bátorságom. Ti mit tennétek a helyemben? Mennyi az a pénz, amiért ilyen esetben foggal-körömmel küzdenétek? Kevesebbért is harcolnátok, vagy csak millión felüli tételekért törnétek magatokat?
2011. jún. 2. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
én simán bíróságra is mennék 130e forintért, ha 100% biztos vagyok benne, hogy jár (mert különben a perköltséget nem szívesen állnám!)
2011. jún. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
azt se tudjuk, hogy kitől mitől mivel kapcs jár neked a pénz.
2011. jún. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 millió forint alatt egyszerűen nem éri meg perelni.

Perköltség, ügyvédi költség.Ezt mind meg kell előlegezned, ami kb. így hogy évekig tart egy per, többszöröse lehet ennek.

Egyébként amit ilyen összegnél tenni kell, az a fizetési meghagyás, amit most közjegyzőtől kérhetsz, de a kérelemtől változó, hogy mikor bocsátja ki a bíróság, van, hogy 30 nap, van hogy több hónap.ebben az fog állni, hogy az adott jogcím alapján(pl:kölcsön)a nevezett fél tartozik neked.Ha ennek 15 nap alatt nem mondd ellent(nem reagál)akkor a követelés végrehajtható, ha ellentmond(elég csak annyit mondania minden indok nélkül;hogy nem tartozom)akkor perré alakul.

Azt írtad eleged van a sok fellebbezésből.Ezt nem értem, ha nincs eljárás, hogy érted a fellebbezést?Egyébként a legbiztosabb választ az adja a kérdésedre, hogy milyen bizonyíték van a kezedben.Mert ha nincs megkerdőjelezhetetlen bizonyító erejű okiratod(amit nem csak aláírtak, de megfelel az alaki kellékeknek) akkor jobb ha integetsz a pénznek, mert lépésképtelen vagy, és minden egyéb összeg amit a jövőben arra fordítasz, hogy visszaszerezd, az ablakon kidobott pénz lesz.

Hogy megütheted e a bokádat, azt itt senki sem mondhatja meg, mert nem tudni hozzád képest milyen "súlyú" emberekről van szó.

2011. jún. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem csak az összegen múlik, hanem azon is miért kell perelni, mi okból illet meg téged az a pénz. Egyáltalán honnan tudod/tudjuk, hogy téged az bizonyosan megillet, lehet csak te hiszed azt. Ennyiből aztán senki nem mondhatja meg megéri-e neked pereskedni vagy nem.
2011. jún. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!