Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A haszonélvezeti jog tovább...

A haszonélvezeti jog tovább öröklődik a jogos örökösnek? El lehet adni pénzért?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!
2010. márc. 29. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
A haszonélvezeti jog személyre szól.A jogosult halálával megszűnik. Örökölni ezért nem lehet, nincs mit. De még életében eladhatja, akár jelképes összegért is. Másképp nem lehet átruházni, csak pénzért. Közjegyző kell hozzá, okiratba kell foglalni.
2010. márc. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!
2010. márc. 29. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Januárban kérdezd meg ugyanezt, mert az akkor talán hatályba lépő új Ptk. szerint a haszonélvezet forgalomképes vagyoni jog, és így át is ruházható.

2010. márc. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első, ne haragudj, kissé félrevezető a válaszod. Jelenleg nem lehet átruházni a haszonélvezeti jogot úgy, mint egy tárgyat. Lemondani lehet róla, pénzért is, meg ingyenesen is, de az átruházás valójában más.


Ügyvéd voltam (az előző is).

2010. márc. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves Ügyvéd, köszi. ezeket nem tudtam, mindig tanul az ember:-D Az első voltam.
2010. márc. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!