Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretnénk eladni 1/2 lakástul...

Sofiel kérdése:

Szeretnénk eladni 1/2 lakástulajdonrészünket, de a másik tulaj sokallja a piaci árat. Bosszúból a közös eladáshoz sem járul hozzá. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sokallja az árat, amiből több jut neki? Nem értem, részletezd légszíves.
2011. máj. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Feltételezem ő lenne a vevő.
2011. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ő szerette volna megvenni, de a piaci ár feléért. Mi eladnánk, de normál áron. Ha neki nem kell, akkor másnak, de 1/2 lakást nemigen lehet eladni, akkor közösen kellene, és megfelezni az árat. De ezt ő nem akarja. Mit tehetünk ilyenkor, ha se megvenni, se eladni nem akar a társtulajdonos?
2011. máj. 8. 15:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Pert lehet indítani ,közös tulajdon megszüntetése céljából.Itt majd kötelezni fogják valamelyik általad említett variáció elfogadására.Nincs több alternatíva.És a perköltséget is a vesztes félnek kell fizetnie.
2011. máj. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ikerház? Vagy legalább külön bejáratú? Mert akkor simán meghirdetitek, és eladhatjátok, ha ő nem hajlandó azt az árat megadni, amit a vevő ajánl, azzal lemond az elővételi jogáról.
2011. máj. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem ikerház, csak egy 45 nm-es lakás. Az a probléma, hogy külső vevőnek 1/2 részt szintén csak piaci ár alatt lehet eladni. Így aztán sakk-matt, vagyis a tulajdonostárs rá tud kényszeríteni, hogy áron alul adjuk el (vagy neki, mert ugye elővásárlási joga van, tehát ugyanannyiért ő veheti meg, amennyiért külső ajánlat jön - vagy kiszúrásból senkinek)

A közös tulajdnon bírósági megszüntetése esetén ez kiküszöbölhető? Vagyis a bíróság az árra is hatással van?

Köszönöm a válaszokat!

2011. máj. 8. 15:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömet úgy szívatták meg, hogy elment a lakásra egy roma fazon, mint vevő. Mondta, van 8 gyereke, neki kell a lakás (ez ikerház fele volt), mondott x összeget. Ismerősöm kénytelen volt kifizetni azt az összeget, mert bár biztos kamu volt a vevő, de mi van, ha mégis odaköltözik? Inkább fizetett.
2011. máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm az ötletet - ez biztos olcsóbb, mint a bíróság. Csak egy kicsit még edzenem kell a gyomromat hozzá... :(
2011. máj. 8. 16:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Hasonló szituációba én is felajánlottam azt az összeget amit a másik tulajdonos felajánlott az én részem megvételére, így maradt a 3. félnek való eladás. Na ott már egyből felértékelődött a lakás. Sajnos rokonsággal fordult elő ez az eset nálunk de ettől még nem hagytam, hogy hülyének nézzék a családomat.
2011. máj. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, természetesen, itt is rokonokról van szó. Tele jóindulattal... De az ötlet jó, csak nekünk nincsen pénzünk a vételre sajnos, és ezt ők is tudják, mert a pénztárcánkban turkálni, azt azért nagyon szeretnek :(
2011. máj. 8. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!