Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a szomszédoknak elővételi...

Ha a szomszédoknak elővételi joga van társasházi lakásomra, akkor hogyan kezdhetek hozzá az eladáshoz?

Figyelt kérdés

Hol, hogyan, milyen formában kell tudassam velük, hogy el akarom adni a lakást? nekik milyen formában és mennyi idő múlva kell reagálni? ha nem akarja megvenni, nyilatkoznia kell róla? ha nem hajlandó nyilatkozni? hogyan tudom majd bizonyítani, hogy tájékoztattam? ha nem hajlandó nyilatkozni, mennyi idő múlva adhatom el másnak anélkül, hogy bepereljen a szomszéd? megteheti, hogy egyáltalá nem nyilatkozik, ezért én nem tudom eladni?

Mindegyiküket be kell engedjek körbevizslatni azt is akinek igazán eszébe sincs megvenni, csak kiváncsiskodik és utájuk egymást?


2011. szept. 22. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Szólj neki hogy eladó a lakás Xforintért,de siessen mert itt a komoly vevő.Ez meg ez a határidő. Ha nincs lóvé nincs elővásárlás.
2011. szept. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jaa . küldj neki ügyvédi tájékoztatást hogy eladó a lakás. Ha nem veszi át az akkor is érvénybe lép. Így eleget tettél a tájékoztatási kötelezettségednek. Legalábbis én így járnék el.
2011. szept. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hány napig kell várni, hogy ne-válaszoljon?
2011. szept. 23. 07:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!