Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aktiv eutanázia vélemények?

Aktiv eutanázia vélemények?

Figyelt kérdés
Most halottam, hogy egy férfinak már teljesen kilátástalan a gyógyulása mégse engedik neki az eutanáziát mert a törvény nem engedi viszont szerintem ő saját maga dönthet az élete felett vagy rosszul gondolom
2011. máj. 6. 21:05
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Megfelelő szabályozással én egyetértek az aktív eutanáziával. Viszont biztosítani kellene a feltételeket, hogy ne lehessen visszaélni vele. Pl. vizsgálni kellene a beteg döntésképességét, a betegség mértékét, és fokát, a beteg életkörülményeit (vagyis hogy képes-e még bármilyen fokon élvezni az életét, stb.). Ugyanúgy, ahogyan a kórházakban létezik egy 3 fős bizottság, aki dönthet az agyhalottak esetében, hogy le lehet-e kapcsolni őket a gépekről, ugyanígy létrehoznék a kórházakban eutanázia-bizottságokat is.


Van ugyanis olyan élethelyzet, amikor a beteg esetleg depresszió miatt hajlik az öngyilkosságra, ezeket az eseteket pszichológussal lehetne kiszűretni.


Más kérdés, hogy a kivitelezést is úgy kellene megoldani, hogy ne az orvos lelkén száradjon, hogy a beteg végül meghal (hiszen ez az esküjével is ellentétes, bár szerintem az abortusz is).

2011. máj. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Miért, a depresszió talán nem egy súlyos betegség? Nem az átmeneti depresszióra gondolok, ami mindenkivel előfordul, hanem az évek óta elhúzódó súlyos mentális zavarokra. A pszichiátriai betegek miért nem számítanak betegnek, miért ne illethetné meg őket is az aktív eutanázia joga?
2011. máj. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Egy depressziós azért tud mozogni és testileg semmi baja, ergo saját magán elvégezheti az eutanáziát, bár elismerem kicsit morbid gondolat.
2011. máj. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Egy szónak is száz a vége,az ennyire súllyos menthetetlen,szenvedő betegeknek igenis engedélyezni kellene.Ha ők úgy döntenek,hogy feladják(ami jelen esetben teljessen érthető is)akkor azt tiszteletben kéne tartani.A másik hasonló probléma a testileg szellemileg egyaránt sérült gyerekek,akiket szintén életben tartanak.Értem ezt arra,hogy miért nem lehet már a szülőszobán ezt humánusan elintézni,persze törvényesen,és ha az anya is ezt szeretné.Mi értelme van annak is,hogy soha életében sem járni,beszélni,látni,mozogni,élni nem fog.Évtizedeken át feküdni bepelenkázva,elsorvadva.Ennek mi értelme van? Szerintem semmi.
2011. máj. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
54%
Az ilyen gyerekeket már születés előtt ki lehet mutatni, és abortuszt lehet végrehajtani. Csak aztán megint jönnek a vallási fanatikusok, akik isszák a pápa minden szavát.
2011. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Én nem is egy ilyen súllyos beteg gyereket láttam már az elmúlt mondjuk három évben.Akkor nem értem az ultrahang lényegét,hogy nem veszik ezt észre?Vagy ha már elcseszték miért nem engedik,hogy a szülő döntse el.Akar-e egy életen át(szinte támogatás nélkül)pelenkázni,állás nélkül lenni,a végén már nélkülözni,vagy nem akar.Ez borzasztó dolog.
2011. máj. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

"semmikor semmilyen körülmények között nem szabadna eutanáziát alkalmazni

még akkor sem ha a beteg azt akarja

életben kell tartani ameddig csak lehet és a technológia engedi


ha ez nem így van az gyilkosság"


Remélem véled így tesznek majd. Szenvedj sokat. :)

2011. máj. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

" Az orvos bárkit megölhet és ráfoghatja, hogy ő kérte!"


Nem foghatja. Az Eutanáziával lehetetlen visszaélni. A betegnek egy bizottság előtt kell kérvényeznie, tanúk előtt aláírnia és bizonyos idő elteltével megerősítenie. Matematikailag kizárt a visszaélés lehetősége.

2011. máj. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

"Más kérdés, hogy a kivitelezést is úgy kellene megoldani, hogy ne az orvos lelkén száradjon, hogy a beteg végül meghal (hiszen ez az esküjével is ellentétes, bár szerintem az abortusz is)."


Erre külön személyeket lehetne alkalmazni, akik rendelkeznek ugyan orvosi ismeretekkel, de nem tettek ilyen jellegű esküt. Tehát külön szakembereket kellene képezni.

2011. máj. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat meggyőztetek arról hogy igenis törvénybe kéne iktatni ls sokan egyetértenek velem
2011. máj. 10. 20:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!