Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aktiv eutanázia vélemények?

Aktiv eutanázia vélemények?

Figyelt kérdés
Most halottam, hogy egy férfinak már teljesen kilátástalan a gyógyulása mégse engedik neki az eutanáziát mert a törvény nem engedi viszont szerintem ő saját maga dönthet az élete felett vagy rosszul gondolom
2011. máj. 6. 21:05
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
A KDNP csak hozza a pápához hű őskonzervatív vonalat. Nagy kár, hogy nálunk nem volt számottevő a reformáció. A katolikusoknál csak a muszlimok és a különböző ortodoxok rosszabbak. De most ebbe ne menjünk bele.
2011. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
2%

semmikor semmilyen körülmények között nem szabadna eutanáziát alkalmazni

még akkor sem ha a beteg azt akarja

életben kell tartani ameddig csak lehet és a technológia engedi


ha ez nem így van az gyilkosság

2011. máj. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

Minek szenvedjen a beteg ha úgyis meg fog halni...sokkal jobb akkor már a halál...


Te meg félsz és nem mered kimondani...

2011. máj. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
szerintem nem gyilkosság és hülyeség ezt igy gondolni hisz te se szeretnéd a családod igy látni
2011. máj. 6. 23:27
 15/41 anonim ***** válasza:

Az eutanázia törvényesítésének kérdésénél nem a beteg a lényeg, hanem az orvos. Ugyanis nem várható el az orvosoktól, hogy hóhérok legyenek. Az orvosok vállán már így is nagy felelősség nyugszik. Ha valaki meg akar halni, az úgyis megteheti, de az legyen saját felelőssége, ne az orvosokra hárítsuk a dolgot.


Nem beszélve arról, micsoda visszaélésekre ad lehetőséget nagyon könnyen egy felelőtlenül meghozott törvény.

2011. máj. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

"semmikor semmilyen körülmények között nem szabadna eutanáziát alkalmazni

még akkor sem ha a beteg azt akarja

életben kell tartani ameddig csak lehet és a technológia engedi


ha ez nem így van az gyilkosság"


Te vagy az aki egy régebbi kérdésre azt írta, hogy a spermák is embernek számítanak, ezért a maszturbálás egy tömegmészárlással ér fel?

2011. máj. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

"Te vagy az aki egy régebbi kérdésre azt írta, hogy a spermák is embernek számítanak, ezért a maszturbálás egy tömegmészárlással ér fel?"


XD úristen...

2011. máj. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti ez odabaszott:))) Mondanál példákat visszaélésekre ha már mondtad mert konkrétan szerintem ezzel nemigen lehet vagy kéri a beteg vagy nem. Aki meg öngyilkos akar lenni az ugyis talál jobb módot de ezek az emberek szenvednek nagyon és a családjuk is hidd el volt benne részem:( mikor minden este arra kellsz hogy fáj mindene és nem birja elviselni és csak sir ennél rosszabb nincs
2011. máj. 7. 00:01
 19/41 anonim ***** válasza:
44%
Én úgy gondolom, rendelkezvén a kellő háttérismerettel a kérdéskörben, nem engedélyezhető az aktív eutanázia. Sokkal több a hátránya, mint amennyi előny származna belőle.
2011. máj. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Nem férne össze a FIDESZ ideológiájával ez itt a nagy baj ugye utolsó?
2011. máj. 7. 00:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!