Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben a gazdasági helyzetben...

Ebben a gazdasági helyzetben ez megengethető lenne? Len.

Figyelt kérdés

Ma olvastam egy újság cikket,miszerint ma magyarországon az állami gondozottak száma,fokozatossan növekszik.Ez egy sajnálatos dolog,de ez van.Ami viszont érdekes volt a cikkben,hogy ezeknek a gyerekeknek járó családi pótlékjához,az intézmények nem nyúlnak hanem egy számlán gyüjtik,majd (ha úgy alakul)sok év múlva egy összegben kiadják nekik,ha elérik a 18 évüket.Igy akkor a gyerekeket a felnött korukig ezek szerint 100%ban mi tartjuk el?

A másik:Minden negyedik gyerek után fizetnek csak a szülők,valamiféle minimális pénzt az államnak,de a statisztika szerint 3 éven túl már nem igazán fizetnek.Vagy nem tudnak,vagy nem akarnak hozzá járulni a gyermekük gondozásához.Rendjén van ez igy?Pont ma?Amikor ilyen pénzügyi gondok vannak,emberek nyugdijait veszik el,munka nélküli segélyeket vonnak meg.


2011. ápr. 28. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A gyerek éppen azért kell, hogy legyen nyugdíjad... Tegnap is ma is, holnap is így lesz.
2011. ápr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem mindegy neked hogy mire költik az amúgy is befizetett pénzedet? A segélyből élők meg nagyrészt tehetnek arról hogy nem dolgoznak, az állami gondozott gyerekek viszont a körülmények áldozatai. A nyugdíjadat meg nem veszi el senki, pont ők fogják majd neked megteremteni, ha megéred. Kivéve ha feketén dolgozol. Ha ez megnyugtat, évente 2 milliót szoktam ilyesfajta célokra adakozni. Ne legyünk már ennyire ellenségesek.
2011. ápr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Az az összegyűjtött családi pótlék fika összeg ahhoz képest, hogy az a kölyök 18 évesen mindenféle háttér és támogatás nélkül lényegében kikerül az utcára.
2011. ápr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én erre vonatkozólag egy konkrét esettel szolgálhatok.

Édesanyám szomszédságában lakik egy "hölgy"akinek négy gyereke került állami gondozásba,szinte két évenként,ami szomorú dolog nagyon.Soha,de soha egy büdös fillért nem fizetett a gyerekei után,sem az intézetnek,sem a magyar államnak.Igaz nem is kérték,nem is perelték.Ezek szerint ezt meg lehet tenni.Én is sokszor számolgattam(csak úgy)mibe kerülhetett ez az államnak,10-15 évig?-illetve nekünk,mert az adófizetők pénzéből lett finanszirozva vagy tévedek?

2011. ápr. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fika összegnek nem nevezhetném,mert a hölgy gyerekei fejenként,másfél millió forintal "szabadultak" amit egy hónap alatt egyesével elvertek különböző szórakozóhelyeken.Érdekes ez.A segélyezetteket átkozzák szapulják,(pedig ott is vannak gyerekek)A bedőlt jelzálogosokat,szó szerint élve eltemetnének,amióta szó került arról,hogy az állam talán segit(pedig ott is vannak gyerekek),hogy is van ez?
2011. ápr. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
A jelzálogosok többsége is tehet arról hogy ide jutott. Nem azt a pillanatot kellett volna kivárni, amikor már-már irreálisan jó kondíciókkal lehetett a hitelt felvenni, mivel csak a hülye nem tudta hogy ez nem fog sokáig tartani. A "0" forintos vadi új nép autókról meg már ne is beszéljünk.
2011. ápr. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Ne legyünk már ilyen ellenségesek"

Nem, nem vagyok ellenséges de ahogy ma mindenért fizetni kell,és kötelező,nem látom be,hogy ezeknek a gyerekeknek a szüleit miért nem kötelezik a saját gyermekük utáni fizetésre,mondjuk egy 20%-os tartásdij szinten.Miért az "én" adómból jótékonykodik a kormány?Nekem három iskolás gyerekem van,és beleszakadok a munkába,hogy méltóan eltudjam őket tartani.Ezzel szemben egyesek beba@ák a gyerekeiket állami gondozásba,és egy fillérjükbe nem kerül egy életen át.A másik: a családi pótlékot is bele kéne vonni az ellátásukba,(ami nem kevés) mert egy állami gondozott gyerek kétszer annyiba kerül állitólag, mint egy családban nevelkedő.Félreértés ne essék, itt nem a gyerekek ellen szól a kérdés,hanem a törvény ellen!!!!

2011. ápr. 29. 00:21
 8/12 A kérdező kommentje:

Még annyit:

A bedőlt hitelesek gyerekei is fognak "nyugdijat" termelni.

A segélyezettek gyerekei is fognak "nyugdijat" termelni.

Akkor mi a különbség gyerekek,és gyerekek közt??????????

"0 forintos vadiúj nép autóról meg már ne is beszéljünk"

-hát ne,mert az nem tudom,hogyan kerül ide.....

2011. ápr. 29. 00:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Oké, van igazság abban amit írsz, de akkor sem a gyerek tehet arról hogy semmit érő szülei vannak. Persze jogos, hogy nekik is hozzá kellene járulni, ha már megszülték őket, ez a minimum. Én csak attól tartok, hogy ezek a gyerekek ezzel a pénzzel semmire nem fognak menni, mert ez nagyon kevés, és még szakmájuk sem biztos hogy lesz. Azért ez nem olyan mint egy szerető családban felnőni, ezek a gyerekek mindig is lelki sérültek maradnak. De legalább egy kis esélyt adtunk nekik. Inkább ide menjen, mint a politikusok zsebébe. Nekem amúgy 4 gyerekem van, eggyel több mint neked. Csak ugye nekem nem gond őket felnevelnem, még ilyen adakozás mellett sem. Talán ezért is látom kissé másképp a dolgokat. Az autó a hitellel volt kapcsolatban, az nem neked szólt.
2011. ápr. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A gyerekek nem tehetnek arról, hogy a világra jöttek, de a szülőket valahogy azért felelősségre kellene vonni. Közmunkára vagy valamilyen módon dolgoztatni kellene őket, hogy felelősséget ébresszenek bennük. Ébredjenek fel, hogy gyerekeik vannak és felelősek értük. Ne csak betolják az intézetbe és el is felejtik lassan Őket.
2011. ápr. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!